Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Warszawa - 31 października 2016 roku - Fani League of Legends, najpopularniejszej na świecie gry typu MOBA, od ponad miesiąca śledzili eliminacyjne rozgrywki w e-sportowym turnieju GEFORCE CUP. W wielkim finale zmierzyły się polskie ekipy TEAM #1 oraz TEAM REBELS, które pokonały w drodze do ostatecznej bitwy wiele uznanych drużyn.
Obie ekipy brały udział w turniejach kwalifikacyjnych, do których zapisało się aż 236 drużyn (1180 zawodników) z 11 krajów, w tym tak odległych jak Algieria czy Turcja. Łącznie z finałami rozegrano 200 meczów. Eliminacje wyłoniły cztery najmocniejsze formacje, które w finałach walczyły z czterema zaproszonymi europejskimi ekipami. Rozgrywki online oglądało ponad 300 tysięcy widzów.
Już w pierwszym meczu finałów doszło do ogromnej niespodzianki, ponieważ polski TEAM REBELS wyeliminował z dalszej gry aktualnych mistrzów Niemiec, EURONICS Gaming, przez wielu ekspertów uważanych za faworytów do wygrania całego turnieju. TEAM #1 w ćwierćfinale rozprawili się z inną zaproszoną gwiazdą, Schalke 04, reprezentantem znanego klubu sportowego, który zdecydował się zainwestować w e-sport.
W półfinałach TEAM REBELS pokonał Sector One, holenderską grupę, która wygrała turniej WCA podczas tegorocznego Gamescomu, a TEAM #1 nie miał większych problemów z kolejną rewelacją kwalifikacji, czyli rumuńskim Nexus Gaming.
Finał to sukces ekipy TEAM #1 w składzie Wojciech "Tabasko" Kruza, Marcin "IceBeasto" Lebuda, Paweł "Woolite" Pruski, Sebastian "Sebekx" Smejkal oraz Paweł "Delord" Szabla, prowadzonej przez charyzmatycznego trenera Adriana "Hatchy" Widerę. "Każda inicjatywa wpływająca na większą rywalizację jest przeze mnie bardzo ceniona" - powiedział Paweł Szabla po otrzymaniu pucharu oraz czeku na 7000 USD. "Pomysł z GEFORCE CUP był bardzo trafiony". Adrian Widera dodał, że "to jedyny polski LAN, gdzie mogliśmy spotkać się z europejskimi drużynami i sprawdzić swoje umiejętności". Był to także pierwszy turniej e-sportowy, który rozegrano na komputerach wyposażonych w karty graficzne GeForce GTX 1050 Ti, których premiera miała miejsce w ubiegłym tygodniu.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 31.10.2016, 17:26 |
Źródło informacji | NVIDIA |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei