Pobierz materiał i Publikuj za darmo

British American Tobacco w 2015 r. przejął szybko rozwijającą się polską firmę CHIC, właściciela sieci ponad 700 sklepów z papierosami elektronicznymi, licząc na powtórzenie sukcesu w branży e-papierosów na rynkach zagranicznych.
Pięć lat temu ostrzeszowska firma CHIC składała się z dziewięciu osób, sprzedających produkty importowane niewielkiej grupie konsumentów. Dziś zatrudnia już ponad 1200 osób. Polska jest zaś jednym z największych graczy UE w branży - liczbę użytkowników e-papierosów w kraju szacuje się na około 1,5 miliona. Firma z Ostrzeszowa posiadająca zakład produkcyjny o wydajności 2 mln butelek płynu nikotynowego do e-papierosów miesięcznie, planuje podwojenie tej wydajności w celu sprostania potencjalnym wymaganiom eksportowym.
"Rozważamy sposoby wykorzystania CHIC jako koncentratora pozwalającego BAT wejść na inne rynki w Europie - w wywiadzie dla Financial Times mówi Kingsley Wheaton, dyrektor zarządzający produktami nowej generacji w BAT. - Nie podjęliśmy żadnych decyzji, ale jest to świetna okazja, szczególnie w zakresie produkcji. BAT może potencjalnie wykorzystać CHIC jako centrum produkcyjne m.in eksportując polskie brandy CHIC (Mild, Volish), które odniosły sukces w Polsce, na inne rynki pod parasolem BAT, obok własnej marki Vype" - dodaje Wheaton.
Zainteresowanie e-papierosami w Europie nie maleje. Według danych Euromonitora globalne przychody z e-papierosów przekroczą w tym roku 12 mld USD (w porównaniu do kwoty 2 mld USD, osiągniętej w 2012 roku). Odmienne tendencje panują na rynku tradycyjnych wyrobów tytoniowych - producenci muszą sprostać wymogom silnych regulacji, konsumenci są też świadomi negatywnych skutków palenia tytoniu, który zawiera 1500 razy więcej substancji szkodliwych i potencjalnie szkodliwych w porównaniu do e-papierosów.
Zdaniem Financial Times, e-papierosy mogą pomóc koncernom tytoniowym zrównoważyć efekty spadku sprzedaży papierosów tradycyjnych. Typowi konsumenci e-papierosów to palacze papierosów konwencjonalnych, starający się ograniczyć spożycie tytoniu lub całkowicie rzucić palenie. Większość ekspertów zgadza się, że wdychanie nikotyny przez parę wytwarzaną przez e-papierosa ma mniejszy wpływ na zdrowie i jest mniej szkodliwe, niż dym papierosowy.
Big Tobacco inwestując w produkty nowej generacji musi jednak sprostać wyzwaniu, jakim jest skupienie się na innowacji, zwiększenie wydatków na badania i rozwój oraz położenie większego nacisku na kanały dystrybucji e-papierosów i produktów nowej generacji.
"Wysoki poziom technologiczny naszej fabryki i możliwości synergii z potencjałem naukowo-badawczym i rynkowym BAT sprawiają, że e-papierosy i płyny nikotynowe do papierosów elektronicznych mogą stać się polską specjalnością na globalnym rynku wyrobów tytoniowych" - artykuł Financial Times komentuje Jerzy Jurczyński, public affairs wielkopolskiej firmy.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 07.11.2016, 16:18 |
Źródło informacji | CHIC Investments |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
ORLEN i NCBR ogłosiły trzeci konkurs w programie NEON
Wspólne Przedsięwzięcie ORLEN i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pn. NEON wraca w nowej odsłonie. Do 30 czerwca 2025 roku można składać wnioski w trzecim już konkursie grantowym - NEON III. Budżet, prawie 200 mln zł, jest gotowy, aby wesprzeć rozwój najciekawszych rozwiązań technicznych, technologicznych i cyfrowych w trzech obszarach tematycznych: dekarbonizacja, cyfryzacja i gospodarka obiegu zamkniętego. Zainteresowani naborem są zaproszeni na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 15 kwietnia.- 09.04.2025, 10:41
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: NCBR
-
Image
Finał konkursu dla mediów „Platynowe Megawaty” coraz bliżej. Ostatni dzwonek na zgłoszenia
Trwa kolejna edycja jednego z najważniejszych plebiscytów branży energetycznej, w ramach którego nagradzane są najlepsze materiały 2024 roku, dotyczące rynków energii, gazu i OZE. Kto otrzyma statuetkę Dziennikarza Roku 2024? Czyje publikacje zachwycą kapitułę konkursu? O tym przekonamy się już niebawem. Zgłoszenia można przesyłać do 15 kwietnia br.- 09.04.2025, 10:31
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Towarowa Giełda Energii
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ