Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Bal w Operze Wiedeńskiej co roku organizowany jest w ostatni czwartek karnawału. Bal to nie tylko muzyka klasyczna. Obok utworów Straussa, Bizeta czy Czajkowskiego będzie można tańczyć lub posłuchać muzyki jazzowej. Podczas balu zaprezentuje się też całe mnóstwo nowych zespołów. Wydarzenie jest też okazją do zaprezentowania się w tańcu 144 par debiutantek i debiutantów z dziewięciu krajów.
Bal to wydarzenie z wieloletnią tradycją jednak w tym roku wprowadzone zostaną pewne zmiany. Tegoroczna edycja będzie całkowicie wolna od dymu papierosowego. Dla palaczy przygotowane zostaną specjalne, ogrzewane miejsca na zewnątrz budynku pod arkadami. Specjalnie na tegoroczny bal światowej sławy designer, Karl Lagerfeld, zaprojektował i stworzył tiarę, która składa się z pięciu pereł i 394 kryształów Swarovskiego, inspirowaną utworem "Nad pięknym modrym Dunajem". Utwór ten skomponowany przez Johanna Straussa jest tradycyjnym walcem otwarcia każdego Balu w Operze, a w lutym br. obchodzony jest jego 150-ty jubileusz.
Na balu obowiązują specjalne stroje - czarne fraki oraz suknie balowe sięgające podłogi. Wszystkie bilety dawno już zostały wyprzedane. Za wstęp uczestnicy musieli zapłacić 290 euro. Koszt miejsc przy stole wahał się między 400 a 1,200 euro. Przyjemność zasiadania w loży była zdecydowanie najdroższa - cena kształtowała się między 10,000 a 20,500 euro. Tańszą przyjemnością jest natomiast udział w próbie generalnej - bilety w cenie 25-60 euro również już się rozeszły. Tym, którzy z różnych względów nie będą uczestniczyć w balu, pozostaje ponad trzygodzinna transmisja na żywo w austriackiej telewizji ORF.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.02.2017, 14:49 |
Źródło informacji | Eurocomm-PR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ