Newsletter

Premier: Grupa Wyszehradzka może stać się symbolem innowacyjności

28.03.2017, 18:42aktualizacja: 28.03.2017, 18:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Grupa Wyszehradzka może stać się już niedługo symbolem innowacyjności - mówiła we wtorek premier Beata Szydło podczas Kongresu Innowatorów w Warszawie.

"My chcemy tutaj, w Europie Środkowej, wśród państw Grupy Wyszehradzkiej budować dobrą przyszłość dla Unii Europejskiej, o tym rozmawialiśmy również wcześniej i będziemy zapewne rozmawiać jeszcze w tej chwili" - mówiła premier Szydło.

Podkreśliła, że Grupa Wyszehradzka chce stworzyć markę innowacyjności. "Chcemy, żeby nasze państwa dawały przykład innym i znalazły się w tej awangardzie innowacyjności, chcemy stworzyć ekosystem innowacyjności tak, ażeby budować możliwości tworzenia nowych, wspaniałych pomysłów i jednocześnie łączyć to z nauką i gospodarką - to jest nasz cel" - mówiła.

"Myślę, że Grupa Wyszehradzka, wszystkie nasze państwa: Słowacja, Czechy, Węgry, Polska mogą stać się już niedługo symbolem innowacyjności. Grupa Wyszehradzka jako start-up Europy - całkiem nieźle to brzmi" - stwierdziła premier.

Podziękowała wszystkim, którzy przygotowali Kongres Innowatorów. Podkreśliła, że podczas rozmów w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy w gronie premierów państw Grupy Wyszehradzkiej postanowiono spróbować stworzyć płaszczyznę, która "będzie łączyła nas też na innych poziomach".

Ustalono wtedy, że na koniec polskiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej zorganizowane zostanie spotkanie innowatorów Grupy Wyszehradzkiej.

"Wierzę też głęboko, że nie jest to pierwszy i ostatni kongres, ale to jest pierwszy kongres, który rozpoczyna dobrą tradycję takich spotkań w naszych państwach" - powiedziała szefowa polskiego rządu. (PAP)

mro/ mce/ mok/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.03.2017, 18:42
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ