Newsletter

Rada nadzorcza KHW zaakceptowała połączenie holdingu z Polską Grupą Górniczą

29.03.2017, 11:55aktualizacja: 29.03.2017, 11:55

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Rada nadzorcza Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) zaakceptowała planowane na początek kwietnia przekazanie aktywów holdingu do Polskiej Grupy Górniczej (PGG), co w praktyce oznacza połączenie obu firm. .

Zgoda rady to jedna z ostatnich formalności w tym procesie

„Rada Nadzorcza KHW SA zaopiniowała pozytywnie wniosek zarządu spółki do walnego zgromadzenia, dotyczący zbycia aktywów produkcyjnych na rzecz Polskiej Grupy Górniczej” – poinformował w środę rzecznik KHW Wojciech Jaros.

Funkcję walnego zgromadzenia KHW w imieniu Skarbu Państwa wypełnia minister energii. Po jego formalnej zgodzie na zbycie aktywów holdingu, kolejnym krokiem będzie transakcja sprzedaży kopalń na rzecz PGG, dokonana w postaci aktu notarialnego.

Jako datę przeprowadzenia transakcji przedstawiciele obu spółek nieoficjalnie wskazują sobotę 1 kwietnia, zastrzegając jednak, że nie jest to ostatecznie przesądzone. Intencją resortu energii jest, by od przyszłego tygodnia kopalnie holdingu działały już w ramach PGG.

Krótko przed zbyciem majątku holdingu na rzecz Grupy, holding podpisze też akt notarialny, przekazujący Spółce Restrukturyzacji Kopalń (SRK) wydzieloną część katowickiej kopalni Wieczorek (chodzi o dwa szyby wraz z gruntami wokół nich i podziemnymi chodnikami między szybami) – z tym majątkiem do spółki restrukturyzacyjnej przejdzie ok. 550 pracowników KHW, uprawnionych do skorzystania z osłon socjalnych.

Kluczowe dla procesu przejęcia kopalń KHW przez PGG będzie porozumienie z bankami, które objęły obligacje holdingu, a także z inwestorami, którzy mają dokapitalizować powiększoną PGG kwotą 1 mld zł. (PAP)

mab/ je/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.03.2017, 11:55
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ