Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MSZ informuje:
Sukcesy Polski w procesie akcesji do UE, pozytywne skutki wykorzystania funduszy unijnych i sposoby umiejętnego wdrażania wspólnych polityk poznali uczestnicy właśnie zakończonej, trzeciej edycji Akademii Rozszerzenia – programu szkoleniowego dla urzędników z Bałkanów Zachodnich organizowanego przez MSZ.
Celem projektu resortu dyplomacji jest dzielenie się z państwami kandydującymi do UE polskim doświadczeniem z procesu integracji europejskiej.
Od 21 do 26 maja br. 24 urzędników z Albanii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Kosowa, Macedonii i Serbii przebywało w Polsce na zaproszenie MSZ. Wśród nich znaleźli się m.in. pracownicy ministerstw spraw zagranicznych, integracji europejskiej, rolnictwa, gospodarki czy sprawiedliwości.
„Bałkańska szóstka” to kraje aspirujące do członkostwa w UE. Czarnogóra i Serbia prowadzą już negocjacje akcesyjne. Najważniejszym celem Akademii jest przekazanie krajom Bałkanów Zachodnich polskiego doświadczenia i dobrych praktyk z okresu akcesji do UE, zwłaszcza z wykorzystania środków unijnych do rozwoju kraju.
Oprócz wykładów pracowników MSZ, program Akademii obejmował także wizyty studyjne, m.in. w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Narodowym Banku Polskim i Ministerstwie Rozwoju. Program obejmował także wizytę w Łodzi, mieście kandydującym do organizacji EXPO 2022, gdzie uczestnicy spotkali się z zespołem ds. EXPO Urzędu Miasta i dowiedzieli się, jak fundusze europejskie wykorzystywane są w procesach rewitalizacyjnych i urbanistycznych.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)
kom/ pd/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 26.05.2017, 19:59 |
Źródło informacji | MSZ |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |