Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MIB informuje:
20 czerwca 2017 r. przedstawiciele podzespołów zespołu doradczego Ministra Infrastruktury i Budownictwa do spraw rozwiązań systemowych w geodezji i kartografii zaprezentowali wstępne wyniki prac. Przewodniczący zespołu, wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski uczestniczył w krótkiej dyskusji na temat prezentacji przygotowanych przez podzespoły i zapowiedział kolejne spotkania, podczas których zespół wypracuje wspólne propozycje zmian dotyczących geodezji i kartografii.
- Zespół wskazuje na gotowość do wspólnych działań – na wzniesienie się ponad osobiste interesy poszczególnych środowisk działających w dziedzinie geodezji i kartografii. Tylko wspólna i szczera dyskusja wskaże wszystkie elementy niezbędne do zmiany i pozwoli wprowadzić je sprawnie i spójnie, systemowo – podkreślił wiceminister T. Żuchowski otwierając spotkanie.
Podczas posiedzenia zaprezentowano wstępne wyniki prac podzespołów:
- Standardy techniczne wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych; wykonywanie prac geodezyjnych i kartograficznych;
- Geodezja a geoinformacja – nowe wyzwania. Określenie standardów, redefinicja systemów informacyjnych państwa (ZSIN, pzgik, K-GESUT);
- Organizacja zawodu geodety i nadawania uprawnień zawodowych;
- Struktura organizacyjna SGiK i jej finansowanie oraz organizacja, struktura i tryb prowadzenia;
- Ewidencja gruntów i budynków.
W skład zespołu doradczego Ministra Infrastruktury i Budownictwa do spraw rozwiązań systemowych w geodezji i kartografii wchodzą przedstawiciele organów służby geodezyjnej i kartograficznej, organizacji geodezyjnych i kartograficznych, świata nauki oraz przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej. Zespół ma zdiagnozować potrzeby systemu, przeanalizować jego wydajność oraz wypracować sprawny i spójny model funkcjonowania geodezji i kartografii. Kolejny etap prac to przygotowanie założeń rozwiązań systemowych w zakresie geodezji i kartografii i opracowanie propozycji brzmienia przepisów zgodnie z przyjętymi założeniami.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ kam/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 20.06.2017, 20:03 |
| Źródło informacji | MIB |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Mega wyprzedaż AKKO z okazji Black Friday - uzupełnij świąteczną listę prezentów dzięki rabatom do 50%
- 24.11.2025, 16:31
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Koniec roku to nie czas na oszczędzanie. Jak mądrze inwestować bez zamrażania kapitału?
Laptop za osiem tysięcy, profesjonalna drukarka za cztery, krzesła biurowe za dziesięć. Lista potrzeb w firmie nigdy się nie kończy, a koniec roku to moment, kiedy stają się one jeszcze bardziej widoczne. Zużyty sprzęt nie wytrzyma już kolejnych miesięcy, przestarzałe oprogramowanie spowalnia pracę, a wyposażenie biura od dawna wymaga odświeżenia. Jednorazowy wydatek? To kilkadziesiąt tysięcy złotych, które mogłyby pracować na rozwój firmy. Dobra wiadomość: w czwartym kwartale nie musisz wybierać pomiędzy inwestycją a płynnością finansową. Leasing pozwala sfinansować praktycznie wszystko, czego potrzebuje Twoja firma - bez zamrażania kapitału.- 24.11.2025, 16:12
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: LeaseLink
-
SERES prezentuje wiodące w branży innowacje na targach motoryzacyjnych Guangzhou Auto Show, nadając tempo przyszłości
- 24.11.2025, 14:34
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ