Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Czołowi polscy lekkoatleci do nadmorskiego kurortu zjadą wprost z mistrzostw świata w Londynie, gdzie w konkursie pchnięcia kulą mają zamiar namieszać Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk.
W Sopocie będą gwiazdami pierwszej wielkości. Nie tylko z racji gabarytów. Halowy mistrz Europy kontra wicemistrz Europy z Amsterdamu - obaj coraz regularniej pchają powyżej 21 metrów, co zwiastuje kapitalny pojedynek. Pokrzyżować szyki naszym eksportowym kulomiotom postara się Rafał Kownatke z Pucka.
Inne medalistki mistrzostw Europy - Angelika Cichocka, Joanna Jóźwik i Sofia Ennaoui - dowiodą, że lekkoatletyka zasługuje na miano "królowej sportu" nie bez przyczyny. Panie pobiegną w biegu "Bursztynowej Mili" na dystansie 1 000 metrów i niewykluczone, że - podobnie jak w ubiegłorocznej edycji "Sidły" - pokuszą się o najlepszy w tym roku wynik na świecie. Biegaczki upamiętnią Elżbietę Duńską - Krzesińską, mistrzynię olimpijską w skoku w dal z 1956 roku. "Ten bieg ma szczególny wymiar. Z jednej strony mamy jedną z nielicznych okazji, by podziwiać "na żywo" najlepszą sopocką lekkoatletkę, Angelikę Cichocką. Z drugiej strony przypominamy postać legendarnej "Złotej Eli", honorowej obywatelki naszego miasta" - podkreśla prezydent Sopotu, Jacek Karnowski.
Gościem honorowym będzie prezydent Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej (EAA), Norweg Svein Arne Hansen. "Jego obecność świadczy o tym, że Sopot może pretendować do miana organizatora poważnej imprezy europejskiej" - zauważa Jerzy Smolarek, dyrektor SKLA.
Memoriał Janusza Sidły w środę, 16 sierpnia. Początek zawodów na Stadionie Leśnym w Sopocie o godz. 17:00.
Wstęp wolny.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 11.08.2017, 14:44 |
Źródło informacji | Sopocki Klub Lekkoatletyczny |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Polska aplikacja MoodMon pomoże w leczeniu depresji i choroby afektywnej dwubiegunowej PAP
Polska aplikacja MoodMon zwyciężyła w międzynarodowym konkursie Bupa Eco-Disruptive 2024, którego celem jest wspieranie startupów tworzących innowacje dla systemu opieki zdrowotnej. Oprogramowanie, oparte na sztucznej inteligencji, pozwala monitorować osoby z problemami psychicznymi: nawracającą depresją i chorobą afektywną dwubiegunową.- 16.01.2025, 10:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Strategia ESG wspiera rozwój biznesu z korzyścią dla pracowników, społeczeństwa i środowiska PAP
Konsumenci, pracownicy, inwestorzy, a także instytucje regulacyjne zwracają coraz większą uwagę na wskaźniki środowiskowe, zaangażowanie społeczne i transparentność w biznesie. Zrównoważony rozwój powinien być elementem strategii firmy i wyznaczać długoterminowy kierunek działania. Pokazuje to przykład Opella, jednostki biznesowej Consumer Healthcare w Sanofi, która realizując konsekwentnie cele ESG, uzyskała niedawno certyfikat B Corp w Europie Środkowo-Wschodniej.- 15.01.2025, 10:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom