Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Partnerstwo ARR w Starachowicach i Fundacji Fundusz Współpracy (FFW) od czerwca br. realizuje ogólnopolski projekt "Pożyczki na kształcenie". W ramach projektu osoby dorosłe (pracujące, samozatrudnione i pozostające bez pracy) mogą ubiegać o pożyczkę do 100 tys. zł na sfinansowanie wybranych przez siebie studiów podyplomowych, kursów lub szkoleń trwających nie dłużej niż 24 miesiące.
Nieoprocentowane pożyczki mogą być spłacane przez 3 lata. Ukończenie szkolenia stanowi podstawę do umorzenia 20% pożyczki, zaś w przypadku osób pozostających bez pracy, które rozpoczną zatrudnienie lub osób o niskich dochodach - 25% pożyczki.
"Docierające do nas sygnały potwierdzają, że zdołaliśmy stworzyć prosty i przyjazny system składania i oceny wniosków. Wnioski są wypełniane w specjalnie do tego celu stworzonym systemie on-line" - mówi Jacek Ostrowski, członek Zarządu FFW.
Nabór wniosków rozpoczął się 18 września br. W pierwszych dwóch tygodniach zostało złożonych ponad 800 wniosków o wartości przekraczającej 6 mln zł.
"Nasza Fundacja przez 25 lat działalności zdobyła bardzo bogate doświadczenie w udzielaniu pożyczek osobom fizycznym i przedsiębiorcom. Pozwoliło to na stworzenie efektywnego systemu oceny wniosków w ramach projektu i szybkie udzielenie pierwszych pożyczek. Zostało już przyznanych ponad 100 pożyczek dotyczących różnych obszarów tematycznych i form edukacyjnych (studia podyplomowe, kursy i szkolenia). Oczekujemy na kolejne wnioski" - są jeszcze dostępne środki, podkreśla Ryszard Nosowicz, prezes ARR w Starachowicach.
Informacje na temat projektu są dostępne pod adresem: http://www.inwestujwrozwoj.pl
Cały czas trwa nabór - można składać wnioski o pożyczkę!
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 05.10.2017, 11:11 |
Źródło informacji | Fundacja Fundusz Współpracy |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Trzeba chronić polski przemysł cementowy i wzmocnić go, by był konkurencyjny
Jesteśmy otwarci na zmiany mające ochronić polski przemysł cementowy i wzmocnić go w takim wymiarze, aby był konkurencyjny - powiedział Michał Jaros, wiceminister rozwoju i technologii podczas debaty „Przemysł cementowy buduje polską gospodarkę” i prezentacji raportu EY Polska „Wpływ przemysłu cementowego na gospodarkę Polski”.- 23.01.2025, 15:23
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Stowarzyszenie Producentów Cementu
-
HOTELEX Shanghai 2025: wspieranie postępu w branży hotelarskiej i gastronomicznej w obliczu gwałtownego rozwoju turystyki
- 23.01.2025, 14:08
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire