Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Po trzech latach przebudowy i renowacji, przy wiedeńskim Heldenplatz, ponownie otwarto Muzeum Świata (Weltmuseum). To jedno z najznakomitszych muzeów etnograficznych w skali światowej, które ma w swoich zbiorach ponad 200000 pamiątek etnograficznych, 75000 historycznych fotografii i około 144000 zbiorów drukowanych o historii, kulturze, sztuce i życiu codziennym głównie narodów pozaeuropejskich.
Muzeum Świata w Wiedniu prezentuje kulturalną różnorodność ludzkości i dokumentuje bogate, historyczne, często też zaskakujące związki Austrii ze światem zamorskim za pomocą 3127 obiektów, licznych zdjęć i tablic informacyjnych. Sercem muzeum jest kolekcja pokazowa zaplanowana we współczesny sposób i nowocześnie urządzona.
Szczególną uwagę przyciągają zbiory brytyjskiego żeglarza, odkrywcy i podróżnika Jamesa Cooka i świetnie zachowana ozdoba głowy meksykańskiego kapłana tzw. "penacho". Wśród eksponatów jest wiele pochodzących z licznych podróży arcyksiążąt habsburskich.
Nowoczesna ekspozycja obejmuje 14 sal wystawowych i podzielona jest tematycznie pod kątem historyczno-geograficznym. Odwiedzający odnajdą tu m.in. wątki kolonializmu, orientu, Chin i Japonii, ale też Indonezji czy Etiopii. Uzupełnieniem ekspozycji stałej będą wystawy czasowe o bogatym spektrum tematycznym.
Muzeum Świata zostało uroczyście otwarte w przeddzień tegorocznego święta narodowego Austrii, 25 października, a program otwarcia, w którym brali udział liczni zagraniczni artyści promował postawę tolerancji, respektu i wspólnoty. Muzeum Świata znajduje się w ścisłym centrum Wiednia, w Pałacu Hofburg, a informacje o godzinach otwarcia, biletach wstępu itp. znajdują się pod linkiem: www.weltmuseumwien.at.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 08.11.2017, 10:13 |
Źródło informacji | Eurocomm-PR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ