Pobierz materiał i Publikuj za darmo
"Wiele moich rozważań idzie w kierunku miękkiej dywersyfikacji, w kierunku rozwiązań czy nowych obszarów biznesowych, gdzie można wykorzystać w normalnej konkurencji rynkowej to, co już potrafimy. Zobaczymy, czy to, co umiemy jako giełda, co jest naszą kluczową kompetencją, może być atrakcyjne dla innych i czy możemy myśleć o ekspansji zagranicznej" - powiedział Dietl.
Jak dodał, w kręgu zainteresowania są kraje, "które są poza radarem głównych graczy, którzy raczej koncentrują się na największych rynkach".
"Moglibyśmy to realizować w jakimś partnerstwie, wyobrażam sobie np., że Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, Europejki Bank Inwestycyjny, czy Komisja Europejska byliby zainteresowani, żeby pomóc tym rynkom rozwijać się w zakresie rynku kapitałowego" - dodał.
Wśród możliwych usług, które warszawska giełda mogłaby oferować za granicą, prezes wymienia zarówno rozwiązania w zakresie giełd towarowych i np. handlu certyfikatami, ale też rozliczanie transakcji. Jako przykład podaje Azję, gdzie rośnie świadomość kosztów związanych z zanieczyszczeniem środowiska. W jego opinii GPW mogłaby zaoferować tamtejszym giełdom, czy instytucjom nasze platformy i know-how w zakresie obrotu zielonymi certyfikatami. (PAP)
aop/ pr/ skr/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 03.12.2017, 21:36 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |