Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Na Platformie eKatalogi jednostki budżetowe mogą w przejrzysty i zapewniający konkurencyjność sposób kupować prezentowane towary oraz usługi. Obecnie na Platformie zarejestrowanych jest ponad 400 zamawiających - między innymi urzędy administracji samorządowej i centralnej (w tym np. ministerstwa, szpitale i przychodnie, ośrodki pomocy społecznej, jednostki policji i straży pożarnej) oraz ponad 650 Wykonawców z różnych branż.
Poprzez Platformę eKatalogi można szybko i sprawnie rozesłać zapytanie ofertowe. Jest to możliwe po pierwsze w przypadku, gdy Zamawiający chce dopytać o możliwość zmiany niektórych parametrów w ofercie dostępnej na Platformie, oraz gdy Zamawiający nie odnalazł w zamieszczonych ofertach interesujących go produktów i chce uzyskać informację, czy zarejestrowani na Platformie Wykonawcy posiadają je w swojej ofercie. Zapytanie ofertowe może dotyczyć w szczególności negocjacji ceny w przypadku zamówienia większej ilości produktów, a także terminu realizacji dostawy, terminu dokonania płatności.
Zamawiający może wysłać zapytanie ofertowe do wszystkich bądź tylko wybranych Wykonawców zarejestrowanych na Platformie eKatalogi. Może zrobić to dołączając pliki zawierające np. szczegółowy opis wymagań. By zagwarantować w postępowaniu zasady uczciwej konkurencji zapytania i udzielone na nie odpowiedzi widoczne są tylko dla ich nadawców i odbiorców.
W odpowiedzi na wygenerowane zapytanie ofertowe na konto Zamawiającego wpływają oferty od Wykonawców. Wybór zwycięzcy może nastąpić dopiero po upłynięciu terminu na składnie odpowiedzi, a w dalszej kolejności procedura zakupu przebiega analogicznie jak w przypadku uproszczonego modelu zakupów.
Wykonawca, który w odpowiedzi na wygenerowane przez Zamawiającego zapytanie ofertowe przygotował indywidualną kartę produktu, może w każdej chwili opublikować ją na Platformie, a tym samym poszerzyć asortyment oferowanych przez siebie produktów.
Zachęcamy do skorzystania z tej funkcjonalności Platformy eKatalogi. W razie pytań można skorzystać z systemu wsparcia użytkowników poprzez infolinię (tel. (22) 30 74 306, a po zalogowaniu poprzez chat lub formularz kontaktowy. W celu zapoznania się z funkcjonalnościami platformy eKatalogi, udostępniona została wersja demonstracyjna platformy pod adresem demo.ekatalogi.uzp.gov.pl, na której mogą Państwo przejść procedurę zamieszczania ofert, kupna oraz przesyłania zapytania ofertowego.
Zapraszamy na www.ekatalogi.uzp.gov.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 08.12.2017, 15:09 |
Źródło informacji | Urząd Zamówień Publicznych |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu