Newsletter

Działania BSA w 2017 roku w Polsce w ramach promowania najlepszych praktyk zarządzania oprogramowaniem

20.12.2017, 12:24aktualizacja: 20.12.2017, 12:24

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

BSA Logo
BSA Logo

Oprócz działań prawnych, BSA prowadzi na całym świecie, w tym także w Polsce, działania edukacyjne mające na celu promowanie najlepszych praktyk zarządzania oprogramowaniem SAM (Software Asset Management) w firmach i instytucjach. W ramach tych działań, w 2017 roku BSA zorganizowała II edycję konferencji „Zarządzanie zasobami informatycznymi a cyberbezpieczeństwo”, która zgromadziła blisko 100 specjalistów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo informatyczne w dużych organizacjach (firmach i jednostkach administracji publicznej), a także przeprowadziła kampanię informacyjną skierowaną do blisko 3000 jednostek samorządu terytorialnego.

Konferencja „Zarządzanie zasobami informatycznymi a cyberbezpieczeństwo”

Celem konferencji BSA był przegląd wybranych cyberzagrożeń i odpowiedź na pytanie, czy profesjonalne zarządzanie oprogramowaniem może być receptą na minimalizację tego rodzaju ryzyk. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. przedstawiciele wydziałów Policji dw. z Cyberprzestępczością oraz eksperci ds. przeciwdziałania cyberprzestępczości z czołowych międzynarodowych firm.

Filmowe podsumowanie konferencji ustami prelegentów i uczestników debaty dostępne jest na oficjalnym kanale BSA Polska w serwisie youtube. W materiale wypowiedzi kom. Dominika Rozdziałowskiego, dyrektora biura dw. z Cyberprzestępczością KGP, Marji Laitinen, senior attorney w Microsoft Digital Crimes Unit, Mukula Chopry, dyrektor Digital Transformation Centre w Comparex oraz Pawła Sawickiego, adwokata w kancelarii Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak.

3000 jednostek samorządu terytorialnego

Głównym celem kampanii informacyjnej BSA skierowanej do wybranych urzędów wojewódzkich, powiatowych, gmin i miast ze wszystkich 16 województw, było podniesienie ich świadomości w zakresie efektywnego zarządzania oprogramowaniem oraz rekomendacja wdrożenia odpowiednich procedur w tym zakresie, takich jak m.in. przeprowadzenie szczegółowej inwentaryzacji aktualnie posiadanych zasobów oprogramowania i weryfikacja poprawności ich licencjonowania.

Ponadto, BSA rekomendowała zwrócenie szczególnej uwagi na ryzyko związane z coraz częstszymi przypadkami oferowania nielicencjonowanego oprogramowania w przetargach w ramach postępowań o zamówienia publiczne. To ważne bowiem w przypadku korzystania przez instytucje państwowe z nielegalnego oprogramowania, oprócz ryzyka odpowiedzialności karnej i cywilnej, zachodzi także ryzyko nieprawidłowego wydatkowania środków publicznych, w tym środków z funduszy Unii Europejskiej oraz wspierania niezgodnej z prawem działalności.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 20.12.2017, 12:24
Źródło informacji BSA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ