Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MC informuje:
Polska z międzynarodową nagrodą za szybki, darmowy Internet we wszystkich szkołach i narzędzia multimedialne dla uczniów i nauczycieli? To jest możliwe! Jeszcze dziś zagłosuj na projekt Ministerstwa Cyfryzacji.
Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE) to brakujący element na cyfryzacyjnej mapie polskiego systemu edukacji. Dzięki niemu wyrównujemy szanse edukacyjne wszystkich uczniów w Polsce, poprzez:
- zapewnienie w każdej szkole darmowego dostępu do bardzo szybkiego, bezpiecznego Internetu,
- multimedialnych narzędzi wspierających wykonywanie codziennych obowiązków przez uczniów i nauczycieli oraz rozwijających ich kompetencje cyfrowe.
Do tej pory niewielu państwom na świecie udało się osiągnąć cele, jakie stawiamy przed OSE. Co więcej, nikt nie realizował jeszcze takiego programu, w takiej skali jak nasza. To ponad:
- 30 tysięcy szkół,
- 600 tysięcy nauczycieli,
- prawie 5 milionów uczniów.
To program unikalny. Warto go promować na arenie międzynarodowej.
Jak głosować?
Głosowanie jest trwa do 18 lutego br. Ministerstwo przygotowało na swojej stronie internetowej instrukcję głosowania
https://www.gov.pl/documents/31305/436699/Jak+zag%C5%82osowa%C4%87+na+projekt+Og%C3%B3lnopolskiej+Sieci+Edukacyjnej+-+instrukcja.pdf/8832fabe-6eb7-1611-1a06-1c03d98ff408
Informacje o projekcie
Zgodnie z informacjami uzyskanymi w 2016 roku, w ramach przygotowań do projektu ponad 40 proc. szkół korzystało z usług dostępu do Internetu o przepustowościach nieprzekraczających 10 Mb/s. Oznacza to, że większość nie miała dostępu do nowoczesnych rozwiązań, co nie dawało uczniom możliwości zainteresowania się cyfryzacją, tym bardziej nie pozwalało na rozwój w tym zakresie.
OSE jest odpowiedzią na te problemy. Zapewni równy dostęp do edukacyjnych materiałów cyfrowych dla wszystkich uczniów, w całej Polsce. OSE będzie pełnić rolę koła zamachowego dla polskiej edukacji w dobie rewolucji cyfrowej.
Aby szkoły mogły korzystać z usług OSE niezbędny jest dostęp do nowoczesnej infrastruktury. Ten proces będzie trwać do końca 2020 roku. W ramach 2 konkursu PO PC (który Centrum Projektów Polska Cyfrowa rozstrzygnęło w czerwcu 2017 roku) dostęp do Internetu uzyska ok. 7 tyś lokalizacji szkół. Dodatkowo 10 listopada 2017 roku CPPC ogłosiło 3 konkurs w ramach którego kolejne 3 tyś szkół uzyska dostęp do nowoczesnej infrastruktury. W tym samym czasie zaangażowane zostały środki własne operatorów telekomunikacyjnych, którzy zgłosili Ministerstwu Cyfryzacji gotowość objęcia zasięgiem kolejnych 6,2 tyś. lokalizacji szkół w ramach inwestycji komercyjnych.
Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie projektu https://ose.gov.pl/
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ mgost/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 09.02.2018, 16:13 |
Źródło informacji | MC |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |