Newsletter

Giulia i Stelvio NRING - wizytówka doskonałości Alfy Romeo

28.06.2018, 12:46aktualizacja: 28.06.2018, 12:46

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio NRING (1)
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio NRING (1)
- Już można zamawiać serie specjalne z limitowanej edycji Nürburgring Edition Giulia Quadrifoglio „NRING" oraz Stelvio Quadrifoglio „NRING", mające uczcić legendarną i pełną sukcesów współpracę pomiędzy Alfą Romeo a sławnym niemieckim torem,
<p>- Dla regionu EMEA przygotowano 108 sztuk każdego modelu, nawiązując do 108 lat istnienia Alfy Romeo,
<p>- Podczas ekskluzywnej sesji zdjęciowej, te dwa wyjątkowe modele zostały uwiecznione na zakrętach Zielonego Piekła,
<p>- Osiągi, zwycięstwa oraz włoski styl zostały wzbogacone o kompletny i satysfakcjonujący customer experience,
<p>- Wszyscy nabywcy limitowanych serii otrzymają modelik wybranego samochodu,
<p>- Dla podkreślenia kolekcjonerskiej wartości serii specjalnej, FCA wyda specjalnie przygotowany certyfikat.

Od samego momentu otwarcia w 1927 roku, tor Nürburgring jest kwintesencją wyścigów samochodowych: jego trasa jest niepowtarzalna i biegnie przez las, z nieskończoną ilością zakrętów, pagórków o różnym nachyleniu i to właśnie te cechy w połączeniu z zapałem ludzi uczyniły z niego ziemię obiecaną dla miłośników wyścigów oraz scenę dla spektakularnych wyczynów.

Wśród wielu kart w prawie stuletniej historii Zielonego Piekła nie mogło zabraknąć tych zapisanych przez Alfę Romeo, która właśnie na Nürburgringu ugruntowała swoją legendę, dzięki pamiętnym zwycięstwom i rekordom. Teraz natomiast Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, pierwszy SUV w historii marki, zajmuje czołową pozycję w swoim segmencie: pokonał 20 832 km toru Nordschleife w 7 minut, 51 sekund i 7 setnych sekundy. Jest to zatem najszybszy SUV, wyposażony w niesamowity silnik 2.9 V6 Bi-Turbo benzyna o mocy 510 KM i momencie obrotowym 600 Nm, który zapewnia maksymalną prędkość 283 km/h oraz przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy. Giulia Quadrifoglio może z kolei pochwalić się czasem okrążenia równym 7'32", uzyskanym dzięki wyjątkowym osiągom dynamicznym, z maksymalną prędkością 307 km/h i przyśpieszeniem od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy.

Aby uczcić niedawno odnowioną, historyczną więź, powstały serie specjalne Nürburgring Edition, w limitowanej edycji: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio „NRING" oraz Stelvio Quadrifoglio „NRING". Powstała niesamowita sesja zdjęciowa, która pokazuje te dwa samochody w scenerii najlepiej oddającej ich niezwykłe przymioty, na najbardziej kultowych zakrętach „Ringu" i na najbardziej symbolicznych odcinkach, jak słynna „Karuzela".

Już teraz można zamawiać kolekcjonerskie modele z limitowanej edycji

Dostępne dla regionu EMEA w ilości zaledwie 108 sztuk każdego modelu i zaprojektowane dla kolekcjonerów oraz najwierniejszych klientów Alfy Romeo, nowe limitowane edycje mają niepowtarzalne wyposażenie, począwszy od znaczka z numerem egzemplarza we wstawce deski rozdzielczej wykonanej z włókna węglowego, aż po najnowszy kolor nadwozia Grigio Torem (szary), zarezerwowany dla tej limitowanej edycji.

Oprócz tych niezwykłych elementów wyposażenia, które już dziś charakteryzują Quadrifoglio, seria specjalna „NRING" występuje w pełnej specyfikacji i oferuje w standardzie hamulce karbonowo: ceramiczne, sportowe siedzenia Sparco® z czerwonymi przeszyciami i konstrukcją z włókna węglowego, gałkę dźwigni automatycznej skrzyni zmiany z wstawką z włókna węglowego marki Mopar®, kierownicę ze skóry i alcantary, również w tym przypadku z wstawkami z włókna węglowego. Osłona przednia oraz obudowy lusterek wstecznych wykonane są z włókna węglowego, tak samo jak wstawki na listwach progowych. Nie brakuje też przyciemnianych szyb, Adaptive Cruise Control, pakietu audio premium Harman Kardon, systemu multimedialnego AlfaTM Connect 3D Nav z 8,8" ekranem, Apple CarPlayTM i Android AutoTM oraz DAB. W Giulii debiutuje wykonany z włókna węglowego dach, a Stelvio zostało z kolei wyposażone w dach panoramiczny, otwierany elektrycznie. W obydwóch występują specjalne dywaniki z czerwonym logo, zaprojektowane przez Mopar. Serie specjalne Nürburgring Edition Giulii i Stelvio Quadrifoglio ze znaczkiem „NRING" plasują się u samego szczytu gamy i stanowią prawdziwą wizytówkę doskonałości Alfy Romeo.

Imponująca moc i zaawansowana technologia

Modele Quadrifoglio same w sobie stanowią już kwintesencję techniki i osiągów. W Stelvio na przykład, po raz pierwszy silnik 2.9 V6 Bi-Turbo jest zestawiony z innowacyjnym układem napędowym 4x4 Q4, który pozwala zapewnić maksymalny poziom pod względem osiągów, właściwości jezdnych, przyjemności jazdy i bezpieczeństwa we wszystkich warunkach. Samochody są ponadto wyposażone w jednostkę kontrolną AlfaTM Chassis Domain Control, która kontroluje całą elektronikę samochodu, aby uzyskać najlepsze osiągi i maksymalną przyjemność jazdy. System ten zarządza działaniem różnych elementów, jak napęd 4x4 Q4 (w Stelvio Quadrifoglio), system AlfaTM Torque Vectoring, aktywne zawieszenie AlfaTM Active Suspension, ESC oraz selektor AlfaTM DNA Pro z funkcją Race. Technologia Torque Vectoring udoskonala właściwości jezdne, podkreślając sportowy charakter Stelvio i Giulii. Kontrolowane elektronicznie dwa sprzęgła znajdujące się w Torque Vectoring pozwalają odrębnie sterować przekazaniem momentu na każde z kół. W ten sposób przekazywanie mocy na podłoże poprawia się również w warunkach niskiej przyczepności. Pozwala to prowadzić samochód bezpiecznie i zawsze bardzo przyjemnie, bez konieczności nagłych interwencji ze strony systemu kontroli stabilności. W standardzie montowana jest automatyczna, ośmiostopniowa skrzynia biegów ZF z kalibracją umożliwiająca zmianę biegów w zaledwie 150 milisekund w trybie „Race". Napęd wyposażony jest w sprzęgło „lock up", które zapewnia kierowcy odczucie zdecydowanego zrywu, natychmiast po wrzuceniu biegu. Ponadto, w zależności od trybu DNA, nowa automatyczna skrzynia biegów jest w stanie zoptymalizować płynność, komfort i łatwość jazdy we wszystkich warunkach eksploatacji, w tym również w mieście i pozwala jeszcze bardziej poprawić zużycie paliwa oraz emisję CO2 w porównaniu do wersji manualnej. Nie tylko jednak osiągi są imponujące: zarówno sportowy SUV, jak i sedan Alfy Romeo są zaskakująco ekonomiczne pod względem emisji spalin i spalania, dzięki sterowanemu elektronicznie systemowi dezaktywacji cylindrów oraz funkcji „sailing", dostępnej w trybie jazdy Advanced Efficiency. Wreszcie, aby zmaksymalizować doznania podczas jazdy, obydwa samochody oferują w standardzie dźwignie zmiany biegów wykonane z monobloku aluminium, połączone z kolumną kierownicy.

Wyjątkowe i głębokie doświadczenie

Dla 216 nabywców serii specjalnych Nürburgring Edition, w limitowanej edycji Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio „NRING" i Giulia Quadrifoglio „NRING", Alfa Romeo zaplanowała najwyższej klasy „brand experience", kompletne i satysfakcjonujące. Sam zakup zaczyna się już w okresie oczekiwania na samochód i poprzedzony jest wręczeniem numerowanego modeliku samochodu, wiernej kopii oryginału, ale w skali 1:18. Przy odbiorze auta, na klienta czeka kolejna niespodzianka: w samochodzie znajdzie on „Pakiet powitalny" złożony z rękawiczek rajdowych i spersonalizowanej kurtki firmy Sparco®, sportowej torby Alfy Romeo, spinek do koszuli „Quadrifoglio" oraz oryginalnych butów stworzonych przez Car Shoe. Buty nawiązują do klasycznych butów za kostkę noszonych przez kierowców wyścigowych, wykonane są ze skóry i materiału technicznego i ozdobione symbolem, który bardziej niż cokolwiek innego przywołuje na myśl osiągi marki Alfa Romeo. To nie wszystko. Wszyscy właściciele Alfy Romeo Stelvio Quadrifoglio „NRING" i Giulii Quadrifoglio „NRING" będą mogli w 2019 roku wziąć udział w kursie sportowej jazdy właśnie tu na torze Nürburgring. Specjalna telefoniczna usługa „concierge" będzie wspierała klientów NRING w trakcie całego okresu obcowania z Alfą Romeo.

Certyfikacja

By uczcić powstanie nowej, limitowanej edycji, wersje NRING otrzymają specjalny „Certyfikat autentyczności" wydawany przez FCA Heritage, dział zajmujący się promowaniem historii włoskich marek z Grupy FCA. Decyzja, by opatrzyć te serie specjalne „Certyfikatem autentyczności", zwykle zarezerwowanym dla samochodów zabytkowych, w pełni kwalifikuje je do tytułu '"Instant Classic", samochodów, które zaraz po wprowadzeniu na rynek są natychmiast uznawane za przedmioty kolekcjonerskie i dlatego są pewnymi inwestycjami ze względu na swoją ekskluzywność, osiągi oraz limitowaną ilość wyprodukowanych sztuk. Każdy właściciel otrzyma zestaw składający się z „Certyfikatu autentyczności" wydanego przez producenta, tabliczki z numerem certyfikatu powiązanym z numerem nadwozia samochodu, albumu oraz dokumentacji technicznej.

Alfa Romeo na Nürburgringu: historia toczy się dalej

Wraz z nowymi seriami specjalnymi z limitowanej edycji umacnia się więź pomiędzy legendarną marką i słynnym torem. Jeden z wielu sukcesów odniesionych przez Alfę Romeo na torze Zielonego Piekła miał miejsce w 1932 roku i należał do Rudolfa Caraccioliego, prowadzącego Gran Premio Typu B. Stanął on wtedy na najwyższym stopniu podium w całości opanowanego przez kierowców Alfy Romeo - Nuvolariego i Borzacchiniego. To właśnie „Latający Mantuańczyk" trzy lata później został bohaterem szalonego i ekscytującego wyścigu: za kierownicą Alfy Romeo Typu B, prawie na zakończenie swojej kariery, prześcignął rywali już w kwalifikacjach i odniósł miażdżące zwycięstwo na Grand Prix Niemiec. Nie tylko jednak Formuła 1: od początku lat 50. Alfa Romeo triumfowała też w klasie Turismo, dzięki Giuliettcie Sprint Veloce i umocniła swoją pozycję w następnej dekadzie, dzięki modelom, jak: Giulia TZ, Giulia TZ2, Giulia Sprint GTA, GTA 1300 Junior i 1750-2000 GTAm, które osiągnęły mnóstwo zwycięstw w klasyfikacji ogólnej oraz w odpowiednich kategoriach wyścigów na dystansach, jak: 1000 km, 500 km czy 6 godzin. Giulia Sprint GTA ustanowiła również rekord 9 minut 59 sekund i 70 setnych, z Andreą De Adamich za kierownicą: po raz pierwszy, samochód turystyczny o pojemności poniżej 1600 cm3 złamał barierę 10 minut. GTA z kolei nie miały sobie równych w swojej kategorii: Alfa Romeo startowała w Mistrzostwa Świata Konstruktorów z nowym Tipo 33 i osiągnęła dwa zwycięstwa w 1968 i 1969 roku w klasie silników dwulitrowych oraz dwa tytuły Mistrzów Świata w roku 1975 i 1977. To właśnie w 1975 roku Merzario i Laffite zwyciężyli w siedmiu z ośmiu wyścigów i jako pierwsi przecięli linię mety toru Nürburgring. Kolejny, przekonywujący dowód wielkości Alfy Romeo sięga 1993 roku i zwycięstwa 155 V6 TI, prowadzonej przez Nicolę Lariniego: bez sukcesu na Nürburgringu, tytuł DTM nie smakowałby tak samo.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 28.06.2018, 12:46
Źródło informacji FCA Polska
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ