Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Na wakacyjne podróże Polacy coraz chętniej wybierają się pociągami PKP Intercity. W stosunku do ubiegłorocznego okresu letniego na taki środek transportu zdecydowało się ponad 8% więcej pasażerów. Przypomnijmy, że w 2017 roku z usług przewoźnika w wakacje skorzystało blisko 12,5 mln podróżnych.
Wzrost popularności wakacyjnych podróży z PKP Intercity jest jeszcze bardziej widoczny, gdy tegoroczne wyniki porówna się z tymi z poprzednich lat. W 2015 roku w okresie letnim usługi przewoźnika wybrało nieco ponad 9 mln osób, co oznacza, że obecnie pociągi PKP Intercity w wakacje wybiera aż 4,5 mln pasażerów więcej. Ten pozytywny trend jest widoczny w każdym z letnich miesięcy. Rekordowym pod względem liczby przewiezionych pasażerów był sierpień z dwóch powodów - na pokładach pociągów PKP Intercity podróżowało blisko 4,8 mln podróżnych a 19 sierpnia br. z usług przewoźnika skorzystało dokładnie 187 322 pasażerów.
Więcej pociągów na torach
W czasie wakacji PKP Intercity uruchamiało średnio 394 pociągi na dobę. To około o 20 więcej niż w pierwszych pięciu miesiącach 2018 roku. W czerwcu przewoźnik uruchamiał średnio 374 pociągi dziennie, w lipcu 406, a w sierpniu 402. Łącznie zaś w okresie od stycznia do sierpnia br. przewoźnik uruchomił o ponad 3,5 tys. pociągów więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku. Ponadto PKP Intercity na bieżąco analizowało frekwencję w swoich składach i w miarę możliwości wzmacniało te, które cieszyły się największą popularnością wśród podróżnych, chcąc zapewnić im jak najlepsze warunki przejazdu. PKP Intercity wzmocniło 912 pociągi na łączną liczbę 1363 wagonów. W ten sposób przewoźnik zapewnił kilkadziesiąt tysięcy dodatkowych miejsc dla pasażerów. Dodatkowo, 9 EZT-ów, czyli nowoczesnych pociągów zespolonych, wzmocniono ponadplanowymi składami EZT, co zapewniło pasażerom ponad 3200 miejsc więcej.
2018 rok – trend wzrostowy
PKP Intercity notuje wzrost liczy pasażerów nie tylko w czasie wakacji. Z usług przewoźnika rokrocznie korzysta coraz więcej osób. Od stycznia do końca sierpnia 2018 roku pociągami PKP Intercity podróżowało blisko 31 mln osób, co oznacza 7% wzrost w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.
„Bardzo nas cieszy fakt, iż coraz więcej pasażerów decyduje się na podróż PKP Intercity. Wyniki przewozowe zarówno za sam okres letni, jak i od początku roku nastrajają bardzo optymistycznie. Z myślą o naszych pasażerach nie tylko inwestujemy w nowy tabor oraz modernizujemy składy, lecz także nieustannie wprowadzamy wiele atrakcyjnych ofert i promocji, które sprawią, że podróż naszymi pociągami będzie bardziej komfortowa oraz atrakcyjna cenowo. Spodziewamy się, że rok 2018 okaże się jeszcze lepszy od wyjątkowo dobrego ubiegłego roku i ten wzrostowy trend będziemy się starać utrzymać” - mówi Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.
Spółka obecnie realizuje największy program inwestycyjny w swojej historii pod nazwą „PKP Intercity - Kolej Dużych Inwestycji”, który zakłada inwestycje na poziomie 7 mld zł do 2023 roku. Po zakończeniu programu pociągi PKP Intercity będą zestawione w blisko 80 proc. z nowego lub zmodernizowanego taboru.
PKP Intercity
PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który łączy centra dużych miast oraz popularne ośrodki turystyczne w kraju, a także umożliwia wygodne podróżowanie po Europie. Każdego dnia uruchamia około 360 pociągów oraz realizuje największy w historii Spółki program inwestycyjny w tabor i zaplecza techniczne. W ramach strategii taborowej „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” Spółka wyda ok 7 mld zł na wyższy komfort pasażerów. W ramach strategii Spółka kupi i zmodernizuje wagony, lokomotywy, składy zespolone oraz przebuduje stacje postojowe. Po zakończeniu programu pociągi PKP Intercity będą zestawione w blisko 80 proc. z nowego lub zmodernizowanego taboru.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Data publikacji | 26.09.2018, 15:28 |
Źródło informacji | PKP Intercity |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |