Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MC informuje:
5284 wydarzenia, rozpoczynające się częściej niż co cztery minuty – to najkrótsze podsumowanie tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce. Za nami rekordowa edycja!
Takiego wyniku jeszcze nie było! Od 6 do 21 października kodowały duże miasta i małe miejscowości. Przedszkolaki i studenci informatyki. Wydarzenia były organizowane i zgłaszane do ostatnich godzin akcji.
Co 4 minuty
W sumie w Polsce w trakcie tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania zarejestrowano 5284 wydarzenia. Oznacza to, że statystycznie częściej niż co 4 minuty startowała nowa inicjatywa. To wielki sukces i historyczny rekord.
- To najlepszy wynik w historii Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce. Wszystkim zaangażowanym dziękuję za pasję, wysiłek oraz humor, z którym podchodzili do swoich zadań. Jestem pełen podziwu dla pomysłowości, którą obserwowaliśmy na postach, przesyłanych filmikach czy uczestnicząc w wydarzeniach – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.
CodeWeek tworzą wszyscy entuzjaści programowania. Wydarzenia rejestrowały m.in. szkoły, biblioteki, firmy, a także rodzice. Dla niektórych była to pierwsza przygoda z kodowaniem. Dla innych - "przystanek" w programistycznej edukacji. Wszystkich połączyły wspólna idea oraz pasja.
Cała Polska programuje!
Najwięcej wydarzeń zgłoszono w województwie śląskim i na Mazowszu. W samej Warszawie odbyło się 290 wydarzeń. Programowaliśmy jednak nie tylko w stolicy! Na brawa zasługują m.in. Tychy, w których zorganizowano 55 wydarzeń, Sokołów Podlaski – 36 inicjatyw czy Tarnobrzeg – 33 inicjatywy.
W zabawę zaangażowali się najmłodsi, ich opiekunowie, pracownicy różnych branż, a także seniorzy. Bez względu na doświadczenie, wiek, płeć czy zawód. Wszyscy programowaliśmy, bawiąc się przy tym doskonale. Podczas akcji dostaliśmy mnóstwo wiadomości i zdjęć z całego kraju.
Nie zatrzymujemy się
Europejski Tydzień Kodowania za nami, ale nie zatrzymujemy się nawet na chwilę.- Promocja kompetencji przyszłości, jaką jest programowanie, to jedno z zadań, jakie sobie postawiliśmy. Zapraszamy do Klubów Młodego Programisty, które działają w 16 miastach na terenie całego kraju – mówi minister Marek Zagórski. - Zachęcamy także do śledzenia naszych innych działań w tym zakresie. Zachęcam do zaglądania na stronę www.koduj.gov.pl, gdzie znajdują się informacje o planowanych konkursach, projektach, scenariusze lekcji, a także propozycje aktywności programistycznych – materiały dedykowane rodzicom, nauczycielom i dzieciom w różnym wieku. Bądźmy w kontakcie cały rok. Europejski Tydzień Kodowania 2019 coraz bliżej – dodaje.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ emi/ wus/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 31.10.2018, 16:03 |
Źródło informacji | MC |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |