Newsletter

Spotkanie autorskie z Garrickiem Ohlssonem

06.11.2018, 16:46aktualizacja: 06.11.2018, 16:46

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Spotkanie autorskie z Garrickiem Ohlssonem - baner
Spotkanie autorskie z Garrickiem Ohlssonem - baner
Promocja książki „Pianista. Rozmowy z Garrickiem Ohlssonem” i płyt z utworami Fryderyka Chopina - 9 listopada 2018, Muzeum Fryderyka Chopina.

„Chopin potrafi być dziki i pełen ognia. O tak, był niezrównanym mistrzem. To jeden z najwspanialszych procesów toczących się w moim życiu: zawsze kochałem Chopina strasznie mocno, ale poznając go lepiej i lepiej, mam dla niego jeszcze więcej podziwu”.

Garrick Ohlsson

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza na spotkanie autorskie z Garrickiem Ohlssonem – bohaterem nowych wydań: książki „Pianista. Rozmowy z Garrickiem Ohssonem” dr Kamili Stępień Kutery oraz płyt z dziełami Fryderyka Chopina.

Rozmowy z najwybitniejszymi pianistami przełomu XX i XXI wieku to nowa seria wydawnicza Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Otwiera ją Garrick Ohlsson – wybitny pianista, zwycięzca VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. W wywiadzie-rzece opowiada dr Kamili Stępień-Kuterze o drodze artysty, jaką przebył od czasu, gdy jako kilkulatek próbował szukać prostych melodii na stojącym w domu pianinie, o jego niezwykłych nauczycielach – od Toma Lishmana i Olgi Barabini, poprzez Saschę Gorodnitzkiego i Rosinę Lhévinne, do Claudia Arraua i Irmy Wolpe – spotkaniu z Vladimirem Horowitzem, artystycznych przyjaźniach i sposobach pracy nad repertuarem oraz warsztatem. W planach Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina jest publikacja kolejnych książek wywiadów, których bohaterami w pierwszej kolejności będą wielcy triumfatorzy i laureaci kolejnych edycji Konkursów Chopinowskich.

Rozmowę uzupełniają dwie nowe płyty z utworami Fryderyka Chopina w interpretacji amerykańskiego pianisty. Ohlsson wybrał do nagrania charakterystyczne dla Chopina gatunki, które albo kompozytor stworzył, jak instrumentalną balladę, albo wymodelował do niepowtarzalnej postaci, jak nokturn czy też scherzo, nadając mu – wbrew nazwie – rysy dramatyczne. Pianista zarejestrował 11 kompozycji dwukrotnie, zarówno na współczesnym fortepianie marki Steinway, jak i na historycznym Erardzie z 1849 roku. Oba albumy są zapisem nagrań z kwietnia 2017 roku.

W spotkaniu udział wezmą:

Garrick Ohlsson

dr Kamila Stępień-Kutera

Stanisław Leszczyński

Aleksander Laskowski – prowadzenie

Spotkanie autorskie z Garrickiem Ohlssonem

9 listopada 2018, godz. 18:00

Sala Koncertowa Muzeum Fryderyka Chopina

ul. Okólnik 1, Warszawa

Więcej informacji: www.chopin.nifc

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 06.11.2018, 16:46
Źródło informacji Narodowy Instytut Fryderyka Chopina
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ