Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Niektórzy o zimowej przerwie od szkoły dawno już zapomnieli – inni, jak uczniowie z województw łódzkiego, pomorskiego czy śląskiego mają jeszcze trochę czasu na szusowanie na nartach czy sanki. Przed nami ostatni weekend zimowej laby i ostatnia fala powrotów na polskich drogach.
„Chociaż zostało jeszcze kilka dni, już teraz widzimy, że tegoroczny, trwający półtora miesiąca, sezon ferii zimowych był bardzo udany i dochodowy dla właścicieli obiektów noclegowych – podsumowuje Agnieszka Wirkowska z platformy rezerwacyjnej Noclegi.pl. – Z naszej analizy wynika, że liczba rezerwacji rok do roku wzrosła w tym okresie aż o 36%” – dodaje.
Nie jest natomiast nowością to, że jak co roku, w sezonie zimowym Polacy wybierali przede wszystkim aktywny wypoczynek na stoku, a więc przede wszystkim miejscowości na południu kraju.
Najwyraźniej nie przeszkadzają nam kolejki do wyciągów i tłumy spacerowiczów, bo tradycyjnie oblegane Zakopane znów cieszyło się największą popularnością wśród turystów i to właśnie tam dokonano aż 40% wszystkich zimowych rezerwacji w platformie.
„Ogromnym zaskoczeniem jest rosnąca popularność Wisły, która w tym roku zajęła drugie miejsce na liście najczęstszych rezerwacji i zdecydowanie wyprzedziła na przykład Karpacz. Chociaż i tak nie może równać się z Zakopanem – liczba rezerwacji w Wiśle wciąż jest pięciokrotnie niższa niż ta w Zakopanem” – mówi Agnieszka Wirkowska i tłumaczy, że polscy turyści decydują się na wypoczynek w tych najbardziej popularnych miejscowościach, ponieważ wiedzą, czego się mogą w nich spodziewać – informacja o warunkach aktywnego wypoczynku jest łatwo dostępna, nietrudno też o dostęp do udogodnień czy rozbudowanej oferty gastronomicznej.
Jednak to, co modne kosztuje więcej. Najdrożej zapłacili więc ci, którzy wybrali się na zimowy wyjazd do Szklarskiej Poręby, Białki Tatrzańskiej, Kościeliska czy Karpacza. Średnia cena nie spadała tam poniżej 70 złotych za osobę za noc, a w Szklarskiej wynosiła aż 87 złotych.
Mogłoby być taniej, gdyby Polacy planowania wyjazdu nie zostawiali na ostatnią chwilę, jednak w tym zakresie nic się nie zmieniło w porównaniu do poprzednich sezonów. Rekordowym miesiącem pod względem rezerwacji na ferie zimowe był styczeń, ale aż jedna trzecia gości zarezerwowanie noclegu zostawiła na luty.
Zdecydowanie łaskawsze dla portfela były ferie w Białym Dunajcu, Murzasichlu czy w mniej znanych miejscowościach takich jak Zawoja i Gliczarów Górny – tam cena za osobę za noc nie przekroczyła 40 złotych.
Czas ferii wykorzystujemy do wyjazdów rodzinnych – statystycznie podróżujemy na co najmniej 3 dni, w 3 osoby – to oznacza że średnia cena takiego wypoczynku w Szklarskiej Porębie wynosiła 783 złote, a w Zawoi mniej niż połowę tej kwoty.
Kontakt prasowy:
Agnieszka Wirkowska
Noclegi.pl
tel. kom. +48 533 501 199
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.02.2019, 12:55 |
Źródło informacji | Noclegi.pl |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu