Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Tonale jest pierwszym hybrydowym samochodem typu plug-in oraz pierwszym średniej wielkości samochodem o nadwoziu SUV Alfy Romeo i sportowym charakterze. Zmienia on dotychczasowe reguły najszybciej rozwijającego się aktualnie segmentu, posługując się typowym dla producenta sposobem, na który składa się włoski styl i niezrównana przyjemność jazdy. Model przeznaczony jest do jazdy po mieście.
Samochód inspirowany pięknem – design Alfy Romeo
Design Tonale jest koncepcją ukierunkowaną na przyszłość. Jego kompaktowe rozmiary są wyrazem włoskiego polotu, oryginalnego i nowoczesnego stylu, typowego dla Alfy Romeo. Marka Alfa Romeo wysoko ceni esencję włoskiej sztuki poprzez tradycyjne doświadczenie ręcznego tworzenia. Tonale nawiązuje do zakorzenionych w tradycji, stylistycznych elementów, które są równoznaczne z bogatą historią Alfy Romeo i realizowane w sposób, który pobudza nowoczesne podejście do wyglądu nowej Alfy Romeo.
Jednym z elementów przywołujących tradycję Alfy Romeo jest koło przypominające tarczę telefonu. Wzór 21-calowych felg Tonale to forma lekkiej konstrukcji architektonicznej, tworzącej sugestywną realizację okrągłego motywu. Historia tarczy telefonu sięga roku 1960, kiedy to była ona dumnie prezentowana na kultowej Alfie 33 Stradale. Wyróżniający się wzór koła Tonale harmonijnie współgra z ekskluzywnym stylem opon Pirelli. Odważna, elegancka boczna bryła nadwozia nawiązuje do pozornie odległej przeszłości, przywołując na myśl zmysłowość odnajdywaną w czystych formach Duetto oraz Disco Volante Spider, natomiast „Linea GT” Tonale interpretuje napięcie i pewność siebie, jaką można znaleźć w uwielbianym GT Junior. Przód zdobi alfowski napis „Trilobo” oraz charakterystyczny grill „Scudetto” stanowiący centralny punkt wyrażenia mocy, potęgowanego przez prędkość i płynność. Dopełnieniem monograficznego przodu samochodu jest oświetlenie typu „3 plus 3”, które przywołuje na myśl dumne spojrzenie SZ i Brery. Tył Tonale jest elegancko podkreślony kształtem tylnej szyby, zwieńczonej u góry „skrzydłem”.
Dzięki inspiracji historią wyścigów Alfy Romeo, wnętrze Tonale poprzez swą dynamiczną formę oddaje pasję i emocje porywającej jazdy.
W Tonale podkreślony jest kontrast pomiędzy wysokiej jakości materiałami, czyli chłodną solidnością aluminium a miękkością i przyjemnym ciepłem skóry i Alcantary. Wewnątrz znajdują się półprzezroczyste podświetlone listwy, na przykład na tunelu środkowym, będącym jednocześnie idealnym miejscem dla najważniejszego elementu Alfa Romeo, selektora jazdy DNA. Wnętrze Tonale zapewnia wszechstronne doznania, podkreślone przez elementy zarezerwowane dla ekskluzywnych wersji.
Samochód koncepcyjny Tonale wyposażony jest w najwyższej jakości technologię, zapewniającą stałą łączność, komfort i wrażenia dynamiczne użytkownika, przy zachowaniu wiodącej cechy - maksymalnej przyjemności ze sportowej jazdy.
Autentyczna Alfa Romeo
Celem nowej Alfy Romeo jest zapewnienie najlepszej dynamiki jazdy w segmencie, przy zastosowaniu napędu elektrycznego i hybrydowego. Napęd elektryczny Alfy Romeo ma służyć podkreśleniu sportowego charakteru i flagowej dla marki „mechanice emocji". Silnik elektryczny z tyłu otwiera drogę do nowych rozwiązań technologicznych, które oferują dynamikę jazdy, maksymalizują napęd i zwiększają przyjemność czerpaną ze sportowej jazdy. Ewolucja jest również widoczna w poszczególnych trybach jazdy sterowanych przez system Alfa D.N.A. Począwszy od modeli Giulietta, Mito i 4C, przez dalszy rozwój w Giulii i Stelvio, system ten jest montowany w Tonale i obecnie steruje określonymi funkcjami zarządzania energią.
W samochodzie koncepcyjnym Tonale, tryb „Dynamic" zmienia się w „Dual Power" i gwarantuje maksymalną moc wyjściową z dwóch silników. Ekran dotykowy systemu Infotainment wyposażony jest w przycisk E-mozione, który oferuje specjalne ustawienia przepustnicy, ostrzejsze hamowanie i bardziej bezpośrednią reakcję układu kierowniczego. Tryb „Natural" pozwala utrzymać najlepszą optymalizację osiągów, a kompromis między stosowaniem silnika elektrycznego a spalinowego jest zarządzany automatycznie.
Przekłada się to na codzienną oszczędność energii i paliwa, bez uszczerbku dla osiągów.
Specjalne edycje Quadrifoglio Alfa Romeo Racing
Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie, Alfa Romeo zaprezentowała także limitowane edycje specjalne Giulia Quadrifoglio i Stelvio Quadrifoglio „Alfa Romeo Racing" wyposażone w ekskluzywny pakiet tuningowy Aero kit. Ponadto, podczas wydarzenia, klienci mogli wyrazić swoje zainteresowanie zakupem samochodu za pośrednictwem oficjalnych kanałów Alfa Romeo.
Dodatkowo marka przygotowała niespodziankę – na dwudziestu szczęśliwych kierowców czeka specjalny zaszczyt. W bieżącym roku dostępnych będzie dziesięć samochodów Giulia i dziesięć SUV-ów Stelvio, które będą reprezentowały dziesięć zwycięstw Alfy Romeo w Formule 1. Każdy z tych samochodów będzie miał specjalny, dedykowany emblemat z nazwą wyścigu Grand Prix, w którym Alfa Romeo odniosła zwycięstwo i dany rok.
Więcej o specjalnych edycjach Alfy Romeo znajduje się w załączniku.
Źródło informacji: FCA Polska
UWAGA: Za materiał opublikowany przez Centrum Prasowe PAP odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. (Centrum Prasowe)
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 06.03.2019, 15:59 |
Źródło informacji | FCA Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu