Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Prelegenci:
- Maxymilian Bylicki, dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca,
- Wojciech Nowak, dyrektor Filharmonii Narodowej,
- Mateusz Cieślak, produkcja aplikacji „Orkiestrownik”/IMiT,
- Jędrzej Bączyk, reżyser,
- Hubert Zemler, bohater filmu pt. „Zestaw perkusyjny”,
- Aleksander Dębicz, bohater filmu pt. „Fortepian”,
- Dariusz Wancerz, dźwiękowiec.
W pierwszej części konferencji zostanie omówiona promocja muzyki polskiej prowadzona przez IMiT.
- Nowy program konkursowy „Scena dla Muzyki Polskiej”, który będzie realizowany we współpracy z Filharmonią Narodową i instytucjami koncertowymi w kraju. Jego celem jest promocja polskich artystów i polskiej twórczości kompozytorskiej obecnej we współczesnej praktyce koncertowej. Wyłonione w konkursie programy będą prezentowane w Sali Kameralnej FN i powtarzane w innych miastach w Polsce. Termin nadsyłania aplikacji – 30.04 br.
- Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej dla uczestników z Polski i zagranicy bez ograniczeń wiekowych. Program konkursowy zawiera utwory 50 polskich kompozytorów. Termin zgłoszeń dla polskich artystów – 30.04 br.
Drugą część konferencji wypełnią nowości w aplikacji mobilnej IMiT „Orkiestrownik” – nowe filmy, nowi bohaterowie i nowe specjalności. Będzie można również obejrzeć fragmenty filmów oraz porozmawiać z ich bohaterami i twórcami.
- „Orkiestrownik” jest jedyną polską aplikacją wprowadzającą głównie młodych ludzi w świat orkiestry. Została pobrana 200 000 razy, a jej filmy na kanale YT mają już 2 500 000 odsłon.
- Nowe filmy prezentują 11 zawodów i instrumentów: fortepian, akordeon, gitara, marimba, zestaw perkusyjny, elektronika oraz zawody: kompozytor, librecista, reżyser dźwięku, lutnik i śpiewak.
- Bohaterami filmów są wybitni artyści m.in. Aleksander Dębicz, Hubert Zemler, Jadwiga Rappé, Joanna Freszel, Krzysztof Knittel, Marcin Dylla, Marcin Gałażyn, Olga Pasiecznik i Paweł Mykietyn.
- Internetowa premiera pierwszego filmu „Fortepian” odbędzie się 17.04 br.
- Realizacja filmów sfinansowana została ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Konferencja prasowa odbędzie się w środę 17 kwietnia 2019 (godz. 11:00); Centrum Prasowe Foksal, ul. Foksal 3/5, Warszawa
Prosimy o potwierdzenie przybycia:
e-mail: promocja@imit.org.pl
tel. kom. +48 790 395 228
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 12.04.2019, 16:17 |
Źródło informacji | Instytut Muzyki i Tańca |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
„Played, Worn & Torn Auction” od Julien's powraca do miasta muzyki z legendarną aukcją 20-21 listopada 2024 r.
- 19.11.2024, 15:10
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Saudyjska Komisja Filmowa uroczyście zamyka drugą edycję Konferencji Krytyki Filmowej
- 15.11.2024, 09:08
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Business Wire
-
Image
Te nietypowe znaleziska z lumpeksów zaskoczyły wszystkich
Branża tekstylna stoi w obliczu poważnych wyzwań środowiskowych. Szacuje się, że co roku produkuje się 100 miliardów sztuk odzieży, z czego ogromna część nigdy nie trafia do konsumentów lub jest noszona tylko kilka razy [1]. W ten sposób 92 miliony ton ubrań trafia każdego roku na wysypiska, tworząc toksyczne hałdy na pustyniach czy terenach wiejskich, przyczyniając się do rozwoju zjawiska zwanego „fast fashion”. To ilość, która mogłaby wypełnić… 1,5 miliona ciężarówek.- 14.11.2024, 08:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Semcore Sp. z o.o.