Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Celem Zgromadzenia Cyfrowego 2019, które odbyło się 13-14 czerwca w Bukareszcie, była ocena osiągnięć strategii jednolitego rynku cyfrowego w Europie, wyciągnięcie wniosków i wymiana poglądów na temat zasad przyszłej polityki cyfrowej.
Jak podkreśla Komitet Regionów, przyszła Komisja Europejska powinna zadbać, aby korzyści gospodarcze i społeczne transformacji cyfrowej stały się udziałem wszystkich społeczności lokalnych i ich obywateli.
W Bukareszcie KR przedstawił dokument "Europa cyfrowa dla wszystkich" - serię propozycji przewodniczącego instytucji Karla-Heinza Lambertza i jej wiceprzewodniczącego - Markku Markkuli ws. jednolitego rynku cyfrowego na najbliższe pięć lat nowego mandatu Komisji Europejskiej. Komitet od początku kładzie nacisk na potrzebę inkluzywności procesu cyfryzacji w UE.
Wiceprzewodniczący KR, który był głównym mówcą na sesji zamykającej Zgromadzenie Cyfrowe, zaznaczył, że "cyfrowa rewolucja zaczyna się na szczeblu lokalnym".
"Musimy zapewnić, że digitalizacja Europy jest w pełni inkluzywna i nie pozostawia żadnej społeczności w tyle. Kluczowe znaczenie ma to, aby cyfrowe i zrównoważone rozwiązania były przystępne i dostępne dla wszystkich" – powiedział Markkula.
W jego ocenie, należy połączyć internet rzeczy z zagadnieniami z dziedziny transportu, efektywności energetycznej i gospodarki o obiegu zamkniętym, aby powiązać cyfryzację Europy z realizacją unijnych celów w zakresie energii i klimatu oraz celów zrównoważonego rozwoju ONZ.
Wśród propozycji KR-u "Europa cyfrowa dla wszystkich" jest opracowanie lokalnego wskaźnika gospodarki i społeczeństwa cyfrowego, aby lepiej uwzględnić różnorodność "sytuacji cyfrowych" europejskich miast i regionów.
Propozycje KR-u dotyczące digitalizacji jednolitego rynku zostaną teraz przedstawione przyszłej fińskiej prezydencji w Radzie UE i będą częścią dyskusji na temat programu "Europa cyfrowa", zaproponowanego przez KE w czerwcu ub.r.
Również w Bukareszcie członek KR i przewodniczący rady irlandzkiego hrabstwa Tipperary Michel Murphy otrzymał jeden z pierwszych bonów Wifi4EU o wartości 15 tys. euro na zainstalowanie bezpłatnego Wi-Fi w swoim samorządzie. Wifi4EU to nowy unijny program zapewniający bezprzewodowy dostęp do lokalnych społeczności.
Tegoroczne Zgromadzenie Cyfrowe było współorganizowane przez Komisję Europejską i rumuńską prezydencję w Radzie Unii Europejskiej.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 17.06.2019, 18:40 |
Źródło informacji | Serwis Samorządowy |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Haier dodaje blasku Australian Open: historyczna współpraca na rzecz innowacyjności i doskonałości
- 24.01.2025, 15:21
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Pierwsza droga oddana w tym roku
GDDKiA otworzyła 3-kilometrowy odcinek zachodniej obwodnicy Brzeska, która łączy rondo w Jasieniu na DK94 z nowym rondem w Okocimiu na DK75. Droga usprawni przejazd w kierunku Sądecczyzny i odciąży centrum miasta. Jest to równocześnie pierwsza część nowej sądeczanki. Decyzję środowiskową dla pozostałego, 47-kilometrowego odcinka tej drogi GDDKiA uzyskała w grudniu 2024 r.- 24.01.2025, 14:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: GDDKiA