Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Celem Zgromadzenia Cyfrowego 2019, które odbyło się 13-14 czerwca w Bukareszcie, była ocena osiągnięć strategii jednolitego rynku cyfrowego w Europie, wyciągnięcie wniosków i wymiana poglądów na temat zasad przyszłej polityki cyfrowej.
Jak podkreśla Komitet Regionów, przyszła Komisja Europejska powinna zadbać, aby korzyści gospodarcze i społeczne transformacji cyfrowej stały się udziałem wszystkich społeczności lokalnych i ich obywateli.
W Bukareszcie KR przedstawił dokument "Europa cyfrowa dla wszystkich" - serię propozycji przewodniczącego instytucji Karla-Heinza Lambertza i jej wiceprzewodniczącego - Markku Markkuli ws. jednolitego rynku cyfrowego na najbliższe pięć lat nowego mandatu Komisji Europejskiej. Komitet od początku kładzie nacisk na potrzebę inkluzywności procesu cyfryzacji w UE.
Wiceprzewodniczący KR, który był głównym mówcą na sesji zamykającej Zgromadzenie Cyfrowe, zaznaczył, że "cyfrowa rewolucja zaczyna się na szczeblu lokalnym".
"Musimy zapewnić, że digitalizacja Europy jest w pełni inkluzywna i nie pozostawia żadnej społeczności w tyle. Kluczowe znaczenie ma to, aby cyfrowe i zrównoważone rozwiązania były przystępne i dostępne dla wszystkich" – powiedział Markkula.
W jego ocenie, należy połączyć internet rzeczy z zagadnieniami z dziedziny transportu, efektywności energetycznej i gospodarki o obiegu zamkniętym, aby powiązać cyfryzację Europy z realizacją unijnych celów w zakresie energii i klimatu oraz celów zrównoważonego rozwoju ONZ.
Wśród propozycji KR-u "Europa cyfrowa dla wszystkich" jest opracowanie lokalnego wskaźnika gospodarki i społeczeństwa cyfrowego, aby lepiej uwzględnić różnorodność "sytuacji cyfrowych" europejskich miast i regionów.
Propozycje KR-u dotyczące digitalizacji jednolitego rynku zostaną teraz przedstawione przyszłej fińskiej prezydencji w Radzie UE i będą częścią dyskusji na temat programu "Europa cyfrowa", zaproponowanego przez KE w czerwcu ub.r.
Również w Bukareszcie członek KR i przewodniczący rady irlandzkiego hrabstwa Tipperary Michel Murphy otrzymał jeden z pierwszych bonów Wifi4EU o wartości 15 tys. euro na zainstalowanie bezpłatnego Wi-Fi w swoim samorządzie. Wifi4EU to nowy unijny program zapewniający bezprzewodowy dostęp do lokalnych społeczności.
Tegoroczne Zgromadzenie Cyfrowe było współorganizowane przez Komisję Europejską i rumuńską prezydencję w Radzie Unii Europejskiej.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 17.06.2019, 18:40 |
Źródło informacji | Serwis Samorządowy |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
T-Mobile burzy bariery i zaprasza na dowolną kawę gratis w Żabce
Choć przełamywanie barier międzyludzkich nie jest skomplikowane, to czasem najtrudniej jest zacząć. A przecież nic tak nie sprzyja rozmowom, jak kawa! Dlatego zapraszamy wszystkich klientów, nie tylko tych, będących abonentami T-Mobile, do skorzystania z okazji – codziennie w Żabce dowolna kawa gratis, którą możesz obdarować drugą osobę.- 18.04.2025, 14:28
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: T-Mobile
-
Image
Już za tydzień XVII Europejski Kongres Gospodarczy - w rolach głównych energia, technologie, twórczy dialog biznesu i decydentów
Tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy (EEC - European Economic Congress) podąża agendą za dynamiką sytuacji geopolitycznej, która dostarcza wielu ważnych tematów do dyskusji. Co jest fundamentem bezpieczeństwa w zmieniającym się świecie i jak rozwijać się gospodarczo adekwatnie do nowych wyzwań? Od 23 do 25 kwietnia 2025 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach toczyć się będą dyskusje na szczycie, z mocną reprezentacją biznesu, w międzynarodowym gronie decydentów i praktyków. 1200 panelistów, ponad 200 sesji i rekordowe zainteresowanie uczestników - to wszystko zapowiada wyjątkową edycję największej tego typu imprezy w Europie Centralnej.- 18.04.2025, 12:18
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Biuro Prasowe EKG
-
Image
Prezes PSEW: dzisiaj wiatr wieje dla polskiej gospodarki PAP
Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) oraz Fundacja Wind Industry Hub (WIH) zaprezentowały „Polską strategię rozwoju przemysłu morskich farm wiatrowych”. Janusz Gajowiecki, prezes zarządu PSEW, twierdzi, że kampania inwestycyjna w morskie farmy wiatrowe nie jest porównywalna z żadnym innym przedsięwzięciem rozwojowym we współczesnej Polsce. Mówimy o skali 300 mld zł nakładów inwestycyjnych w perspektywie 2040 roku.- 18.04.2025, 09:53
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ