Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Automobilklub Ziemi Tyskiej we współpracy z tyską fabryką FCA przygotował dla miłośników włoskiej marki trasę krajoznawczą, rozrysowaną w specjalnej książce drogowej, którą kierowcy 51 Fiatów dostali przy rejestracji.
Jak wyjaśnił prezes Automobilklubu Ziemi Tyskiej Grzegorz Wróbel, uczestnicy mieli do pokonania trasę z Bielska-Białej do Tychów, po drodze rozwiązując zagadki i zwiedzając miejsca związane z regionem.
„Zabawa polegała na tym, aby kierowcy przejechali całą trasę na podstawie książki drogowej, którą rozrysowano na obrazkach, odpowiednio podając dystanse. Uczestnicy musieli poruszać się pomiędzy tymi ciekawymi miejscami właśnie na podstawie książki drogowej” – wyjaśnił Wróbel.
Uczestnicy zlotu wyruszyli z Hotelu Jawor w Bielsku-Białej. Na trasie zlotu przewidziano atrakcje: zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Pszczynie, Muzeum Tyskich Browarów Książęcych w Tychach oraz fabryki FCA Poland S.A. w Tychach. Na legendarnym torze testowym obok fabryki zorganizowano próbę sprawnościową na czas.
Następnie samochody uczestniczące w zlocie przejechały ulicami Tychów, obok najważniejszych dla miasta miejsc, a impreza zakończyła się na miejskim Placu pod Żyrafą. Najszybsze załogi zostały nagrodzone pucharami.
Pan Łukasz, który przyjechał do Tychów Fiatem 500 z 1971 r., ocenił, że samochód, który zmotoryzował Europę w latach 50. ubiegłego wieku, jest obecnie „ikoną”. „Zawsze chciałem mieć starą Vespę, jak już kupiłem sobie starą Vespę, to okazało się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc następna włoska ikona to tylko Fiat 500” – podkreślił.
Z kolei pani Katarzyna, która przyjechała z trójką dzieci, zaznaczyła, że mimo swoich niewielkich rozmiarów samochód jest w stanie pomieścić nawet 5-osobową rodzinę. „Pierwszy raz jesteśmy na takim zlocie. Przyjechaliśmy specjalnie, żeby udowodnić, że Fiat 500 to jest rodzinny samochód” – zaznaczyła.
Jak powiedział Paweł Podlawski z FCA Tychy, który był pomysłodawcą zlotu, spotkanie miłośników Fiata 500 miało pokazać, że produkcja samochodu odbywa się na Śląsku. „Chciałem, żeby ludzie wiedzieli, że ten samochód jest produkowany z dumą tutaj w Tychach, w Polsce. Chciałem również nawiązać do daty 4 lipca – w tym dniu właśnie narodziła się +pięćsetka+” – podkreślił.
Zakład FCA Poland w Tychach jest jednym z największych zakładów produkcyjnych w Europie. Zajmuje 2,4 mln m2 powierzchni, z czego na hale produkcyjne i budynki usługowe przypada 0,5 mln m2. Z jego linii montażowych co ok. 50 sekund zjeżdża jeden samochód. W zakładzie pracuje obecnie ok. 2300 osób, a dodatkowo na jego terenie znajduje się wiele firm świadczących usługi na rzecz fabryki. To prawdziwe miasteczko przemysłowe.
W 2018 roku w tyskim zakładzie wyprodukowano 259 tys. samochodów: Fiatów 500, Abartów 500 i Lancii Ypsilon.
Produkowane w Tychach samochody marek FCA eksportowane są na rynki 61 krajów świata, w tym do Włoch, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, a także do dalekiej Japonii i Australii. Wyniki te stawiają FCA Poland na pierwszym miejscu wśród producentów samochodów osobowych w Polsce.
Fiat 500 jest europejskim liderem w segmencie samochodów miejskich, od początku istnienia modelu sprzedano już 6 milionów takich samochodów.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 12.07.2019, 16:28 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Agata Dziwisz-Moshe, kancelaria Kochański & Partners: podwójne opodatkowanie banków nie jest ani logiczne, ani zgodne z prawem PAP
„Tam, gdzie mamy do czynienia z uznaniem, że w wyniku stwierdzenia nieważności umowy kredytu frankowego nie ma przychodu, a mimo to bank musi zapłacić od niego podatek, jest sytuacją, która nie powinna mieć miejsca. Na gruncie przepisów prawa podatkowego taka konkluzja jest pewnego rodzaju wynaturzeniem” - ocenia Agata Dziwisz-Moshe, adwokat, partner w kancelarii Kochański & Partners, szef praktyki prawa podatkowego.- 20.01.2025, 14:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Rimini Street uhonorowana nagrodami przez klientów i środowisko branżowe w kategoriach „Preferowany dostawca”, „Obsługa” oraz „Przywództwo”
Firma niezmiennie świadczy wiodące w branży wsparcie zewnętrzne w zakresie oprogramowania oraz dostarcza innowacyjne rozwiązania na rynku, koncentrując się na ułatwianiu sukcesu klientów w wymiarze strategicznym, operacyjnym i finansowym.- 20.01.2025, 12:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
-
Image
Prezes zarządu Związku Banków Polskich: obserwujemy rekordową dynamikę liczby zawieranych ugód frankowych PAP
„Kierunek ugodowy jest przez nas absolutnie preferowany, o czym mówią też wszystkie organy i instytucje bezpieczeństwa czy nadzoru finansowego, ale również Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Toczą się prace w Ministerstwie Sprawiedliwości w zakresie dodatkowego uatrakcyjnienia tych ugód, by to one, a nie procesy sądowe, stały się podstawowym źródłem rozwiązania problemu” - mówi dr Tadeusz Białek, prezes zarządu Związku Banków Polskich.- 20.01.2025, 10:33
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom