Newsletter

PFRN: samorządy zgłosiły blisko 3 tys. lokalizacji do programu Mieszkanie plus

14.09.2019, 12:26aktualizacja: 14.09.2019, 12:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Do PFR Nieruchomości wpłynęło blisko 3 tysiące zgłoszeń od samorządów, wskazujących grunty pod Mieszkanie plus - powiedziała PAP rzeczniczka spółki realizującej rządowy program Ewa Syta.

Jak wyjaśniła, każda z tych lokalizacji przeszła szereg analiz - prawnych, sozologicznych (informujących o zmianach w środowisku pod wpływem działalności człowieka - PAP), geotechnicznych, chłonności terenu, wstępnych koncepcji architektonicznych, a także w uzasadnionych przypadkach - dendrologicznych i akustycznych. "Te analizy są niezbędne do przygotowania gruntów pod przyszłe inwestycje, aby były one bezpieczne, atrakcyjne ulokowane i spełniały oczekiwania potencjalnych najemców" – dodała Ewa Syta.

"Analizy wykazały, gdzie inwestycja w ramach programu Mieszkanie plus ma największe szanse na powodzenie" – podkreśliła rzeczniczka.

Ewa Syta pytana o to, z jakich powodów grunty nie mogą zostać wykorzystane pod budownictwo mieszkaniowe, odparła: "Część z nich nie posiada uregulowanego statusu prawnego, inne – nie mają dostępu do infrastruktury, mediów lub są położone w okolicy, w której nikt nie chciałby zamieszkać np. w sąsiedztwie złomowiska czy oczyszczalni ścieków".

Jak przypomniała Ewa Syta, zainteresowanie Mieszkaniem plus ze strony potencjalnych najemców jest duże. "Niedawno przedstawiliśmy wyniki ankiet dotyczących preferencji przyszłych najemców w Świdniku i Zamościu. Łącznie zebrano 1,3 tys. ankiet, podczas gdy w tych miastach planuje się budowę 204 mieszkań" - powiedziała Ewa Syta. Jak podkreśliła, to ponad sześciu chętnych na jeden lokal.

Jak wynika z analizy ankiet, najwięcej, bo blisko 50 proc. badanych, chce zamieszkać w lokalu 3-pokojowym. (PAP)

mp/ drag/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 14.09.2019, 12:26
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ