Newsletter

PFR Nieruchomości: będziemy mogli wybudować ponad 120 tys. mieszkań

11.10.2019, 09:47aktualizacja: 11.10.2019, 09:47

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Nieruchomości znajdujące się w Banku Ziemi pozwalają na wybudowanie 120 tys. mieszkań; prowadzimy rozmowy ws. przejęcia kolejnych terenów, co pozwoli zbudować ich znacznie więcej - powiedział PAP wiceszef PFR Nieruchomości Grzegorz Muszyński.

Muszyński wyjaśnił, że do tej pory w ramach programu Mieszkanie plus, zbudowano ok. 1 tys. mieszkań, a dalszy tysiąc jest w budowie.

"Niektórzy twierdzą, że program to porażka, ale to nie jest prawdą. Prawdziwą porażką byłoby zaprzestanie jego kontynuowania. Od trzech do pięciu lat trwa średnio przygotowanie inwestycji, a kolejne dwa do pięciu lat trwa sama budowa. Nie da się tego przeskoczyć" - podkreślił Muszyński.

Wiceprezes PFR Nieruchomości wskazał, że na początku problematyczne było samo uzyskanie ziemi. "Teraz to się zmieniło, gdy powstał Bank Ziemi. Można śmiało powiedzieć, że obecnie w Polsce nie ma żadnej firmy deweloperskiej, która miałaby w zasobie tyle nieruchomości co my. Te nieruchomości dają możliwość wybudowania 120 tys. mieszkań" - dodał.

Wiceprezes dodał, że obecnie 18 tys. mieszkań jest projektowanych. Muszyński podkreślił, że PFRN inwestuje często w miejscach "opuszczonych przez prywatnych inwestorów". "Tak było np. w przypadku Wałbrzycha, który został pozostawiony sam sobie. Nasze dźwigi budowlane, dzięki którym powstało 215 mieszkań, były praktycznie pierwszą inwestycją od 30 lat" - zwrócił uwagę.

Poinformował, że mieszkania są już budowane w Świdniku, Mińsku Mazowieckim i Dębicy na Podkarpaciu. Trwają przetargi na inwestycje w Radomiu, Zamościu, Łowiczu. Mieszkania są projektowane również w Oławie, Sianowie czy Toruniu. (PAP)

mick/ drag/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.10.2019, 09:47
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ