Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Nowa propozycja jest skierowania do firm – obecnych i przyszłych klientów PGNiG Obrót Detaliczny. Ci, którzy zechcą z niej skorzystać, mogą liczyć na indywidualny dobór projektu i technologii, doradztwo dotyczące finasowania inwestycji oraz montaż urządzeń fotowoltaicznych. Ponadto na każdym etapie realizacji projektu przedsiębiorstwo otrzyma ze strony PGNiG wsparcie opiekuna klienta.
Instalacje powierzono Polskiej Korporacji Fotowoltaicznej, dystrybutorowi firmy Corab, która jest liderem polskiego rynku w produkcji urządzeń do pozyskiwania energii słonecznej. „Naszym celem zawsze była produkcja, która daje produkt najwyższej jakości przy stosunkowo niskiej cenie” – powiedział Henryk Biały, prezes Zarządu Corab Sp. z o.o.
„Gaz ziemny jest najczystszym z paliw kopalnych, a elektryczność pozyskana z paneli fotowoltaicznych - najczystszą energią odnawialną. Te dwa produkty oferujemy teraz wspólnie jako pakiet rozwiązań energetycznych, które są coraz bardziej poszukiwane na rynku przez naszych odbiorców” – stwierdził Maciej Woźniak, wiceprezes Zarządu ds. handlowych PGNiG SA. „Celem PGNiG jest komfort i zadowolenie klientów - wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom” – podkreślił.
Prezes Henryk Mucha poinformował, że zainteresowanie fotowoltaiką wśród przedsiębiorców jest naprawdę duże. Podkreślił, że PGNiG zaczyna od oferty dla firm, gdyż właśnie z ich strony potrzeba poszerzenia portfolio była najsilniej artykułowana. „Fotowoltaika dla firm to konkretne korzyści dla klientów końcowych, jak również dla PGNiG oraz partnerów, z którymi zamierzamy ten produkt realizować” – powiedział Mucha. Dodał, że Spółka będzie aktywnie analizować rynek pod kątem wprowadzenia w przyszłości podobnej oferty dla klientów indywidualnych.
Jednocześnie zaznaczył, że gaz ziemny pozostaje podstawowym (corowym) produktem Grupy Kapitałowej PGNiG, a fotowoltaika stanowi rozwiązanie komplementarne do głównej działalności, związanej z wydobyciem i dystrybucją gazu.
Według Henryka Muchy obserwacja następującej obecnie transformacji miksu energetycznego, pozwala na stwierdzenie, że efektywność energetyczna fotowoltaiki i inwestycje z nią związane będą rosnąć. „To jest 20 mld EUR w Polsce przez najbliższe dwie dekady. W związku z tym my jako spółka chcemy być w tym segmencie obecni” – zaznaczył prezes PGNiG Obrót Detaliczny. Dodał, że według założeń rządowych do 2040 roku udział fotowoltaiki w miksie energetycznym Polski ma wynieść blisko 30 procent.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 23.10.2019, 18:46 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu