Newsletter

Energa zbuduje farmę fotowoltaiczną w gminie Przykona

19.11.2019, 15:15aktualizacja: 19.11.2019, 15:15

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Grupa Energa przystępuje do realizacji jednego z największych projektów PV w Polsce – farmy fotowoltaicznej PV GRYF. Firma zapowiedziała we wtorek, że inwestycja powstanie w gminie Przykona, obok powstającej obecnie farmy wiatrowej.

To już kolejna inwestycja spółki Energa OZE w odnawialne źródła energii (OZE) na terenach zrekultywowanych po kopalni węgla brunatnego Adamów. Projekt uzyskał pozwolenie na budowę.

Energa poinformowała w komunikacie, że nowa farma fotowoltaiczna powstanie niedaleko budowanej obecnie farmy wiatrowej o mocy 31 MW w gminie Przykona w powiecie tureckim. Podobnie jak farma wiatrowa, panele fotowoltaiczne w całości będą znajdować się na terenie zrekultywowanego wyrobiska po byłej kopalni odkrywkowej węgla brunatnego, eksploatowanego w latach 90. ub. wieku

Łączna moc zainstalowana farmy fotowoltaicznej PV GRYF wyniesie 19,83 MW. Przewiduje się, że rocznie z 1 MW zostanie wyprodukowanych 1000 MWh energii elektrycznej. Na farmę będzie składać się 69 tys. 588 paneli PV.

"Projekt uzyskał warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej, a 13 listopada br. wydane zostało pozwolenie na budowę. Energa OZE złożyła już wniosek o prekwalifikację do udziału w tegorocznej aukcji OZE" - poinformowała spółka.

Dodała, że trwają prace projektowe nad wyprowadzeniem mocy. Następnym krokiem, niezbędnym do uruchomienia farmy, będzie uzyskanie pozwolenia na budowę linii SN, co przewiduje się w harmonogramie na II kwartał 2020 r.

Fazę projektową inwestycji spółka Energa OZE zleciła do realizacji podmiotowi z Grupy Energa - spółce Energa Invest. (PAP)

pad/ skr/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.11.2019, 15:15
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ