Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Chiny od lat cieszą się dużym zainteresowaniem podróżnych z Polski. Tylko w zeszłym roku ponad 200 tys. osób zdecydowało się na odwiedzenie Państwa Środka, z czego prawie połowa dotarła tam za pośrednictwem LOT-u. Władze polskiego przewoźnika już od dłuższego czasu były zainteresowane zwiększeniem liczby lotów do Pekinu. Na drodze stanęły jednak przeszkody - m.in. zbyt mała przepustowość portu lotniczego Pekin Capital i dostępność slotów.
„Imponująca inwestycja infrastrukturalna jaką jest lotnisko Pekin-Daxing otwiera nam możliwości rozwoju w jednej z największych i najprężniej rozwijających się gospodarek świata. To doskonała propozycja dla pasażerów podróżujących biznesowo i turystycznie między Europą Środkową i Wschodnią a Chinami” - mówi Rafał Milczarski, prezes Zarządu PLL LOT.
Jak podkreśla prezes Milczarski, LOT jest jedną z pierwszych linii lotniczych, która na lotnisko Pekin-Daxing oferuje cztery rejsy w tygodniu.
Statystyki zapełnienia samolotów LOT-u pokazują, że Pekin cieszy się praktycznie takim samym zainteresowaniem podróżnych latem (90 proc.), jak i zimą (86 proc.). Nie jest to więc destynacja wakacyjna, turystyczna, lecz także biznesowa. A teraz dzięki codziennemu połączeniu wypełnienie samolotów może jeszcze wzrosnąć.
„Chiny i Polska to wspaniałe rynki biznesowe, polscy i chińscy biznesmeni potrzebują codziennego połączenia. Jestem naprawdę szczęśliwy, że możemy latać na jedno z najnowocześniejszych lotnisk świata Pekin-Daxing” - dodaje Rafał Milczarski, prezes PLL LOT.
Władze LOT-u liczą również na to, że codzienne połączenie z Pekinem przyciągnie zagranicznych biznesmenów, pragnących dostać się do Chin z Europy Zachodniej. Chodzi np. o pasażerów z Francji, Austrii, Litwy czy Węgier, dla których Warszawa będzie wygodnym portem przesiadkowym w drodze do Azji.
Nowe połączenie obsługują jedne z najnowocześniejszych samolotów świata Boeingi 787 Dreamliner. Podróż do Pekinu-Daxing trwa około 9 godzin. LOT oferuje obsługę pokładową również po chińsku, menu we wszystkich klasach zawiera akcenty azjatyckie, a filmy w systemie rozrywki pokładowej mają chińskie napisy.
W uroczystym otwarciu nowego połączenia, które odbyło się wieczorem 15 stycznia 2020 roku na warszawskim Lotnisku Chopina, oprócz prezesa LOT-u udział wziął również wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz oraz ambasador Chin w Polsce, Liu Guangyuan.
Połączenie LOT-u do Pekinu-Daxing jest dziewiątym w azjatyckiej ofercie polskiego przewoźnika. Polskie Linie Lotnicze LOT mają już w ofercie 20 połączeń dalekodystansowych. Polski przewoźnik oferuje dziś rejsy z Warszawy: do Nowego Jorku [JFK/EWR], Chicago, Los Angeles, Miami, San Francisco (SFO od 5.08.2020 r.), Waszyngtonu (IAD od 2.06.2020 r.), Toronto, Tokio, Seulu, Pekinu [PEK/PKX], Singapuru, Delhi oraz do Kolombo. Ponadto z Krakowa do Chicago i Nowego Jorku (JFK od 3.05.2020 r.), z Rzeszowa do Nowego Jorku [EWR] oraz z Budapesztu do Nowego Jorku [JFK] i Seulu.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 17.01.2020, 17:49 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu