Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MSiT informuje:
5 marca 2020 roku w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, pod przewodnictwem Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk, odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Sportu.
- Dziękuję Państwu za przyjęcie mojego zaproszenia do Społecznej Rady Sportu oraz za to, że zechcieliście się Państwo podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem – powiedziała podczas powitania Minister Sportu. – Zaprosiłam do tego wyjątkowego gremium także osoby, które na co dzień działają w obszarze sportu osób z niepełnosprawnościami, w tym także osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uważam, że sport jest jeden, dlatego będziemy wspólnie pracować na rzecz jego rozwoju– dodała.
- Idea powołania Społecznej Rady Sportu jest bardzo dobra. Pani Minister w ramach Rady może powoływać zespoły ekspertów, które pomogą wypracować często zdroworozsądkowe rozwiązania, korzystne dla polskiego sportu – powiedział Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego, członek Społecznej Rady Sportu. Potencjał Rady jest duży, Pani Minister powinna z niego korzystać – dodał prezes PZN.
Na początku spotkania członkowie Rady otrzymali akty powołania, następnie Alojzy Nowak został wybrany przewodniczącym, a Paulina Malinowska - Kowalczyk i Ryszard Stadniuk wiceprzewodniczącymi. Następnie dr Jerzy Skucha z Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego, przedstawił informację dotyczącą przygotowań do XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Ze względu na sytuację związaną z epidemią koronawirusa i wystąpieniem przypadku w Polsce, Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk przekazała członkom rady informację na ten temat, a także poprosiła o przedstawienie stanowiska przez dr Jarosława Krzywańskiego z Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej. O zapowiadanym i planowanym audycie polskiego sportu mówiła Joanna Żukowska-Easton, Dyrektor Biura Ministra. - Audyt pomoże nam zdiagnozować obecną sytuację, zamknąć i rozliczyć cykl olimpijski po Igrzyskach w Tokio, a także lepiej przygotować się do rozpoczęcia prac nad nowym dokumentem strategicznym, który będzie przygotowywany na kolejne lata przez ministerstwo – powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk. Na postawione w agendzie spotkania pytanie: Sport czy nie sport? - w kontekście e-sportu- odpowiadali, Paweł Witkowski Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego oraz Joanna Olszewska, Dyrektor Departamentu Prawnego. Informację na temat sportu osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także o aktywności sportowców po zakończeniu kariery sportowej przedstawił Paweł Witkowski, zastępca Dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego.
Społeczna Rada Sportu to organ doradczy, w skład której wchodzą przedstawiciele polskiego sportu m.in. zawodnicy, trenerzy, nauczyciele akademiccy, prawnicy, a także osoby reprezentujące wojsko, PFRON, PKPAR i wiele innych instytucji współpracujących na co dzień z Ministerstwem Sportu.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ mom/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 05.03.2020, 17:31 |
Źródło informacji | MSiT |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
E-commerce zyskuje na wartości. Kupujemy więcej, drożej i chętniej sięgamy po przedmioty z drugiej ręki - analiza OLX
Rosną udziały e-commerce w rynku. Równocześnie procent internautów dokonujących zakupów w sieci utrzymuje się od 2023 roku na zbliżonym poziomie. Można zatem wnioskować, że kupujemy częściej i więcej, w tym również przedmiotów z drugiej ręki. Potwierdzają to także dane OLX, największego serwisu ogłoszeniowego w Polsce. W październiku średnia wartość jednego przedmiotu kupionego z Przesyłką OLX wzrosła o 24% (w ujęciu rocznym).- 25.11.2024, 08:30
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: OLX
-
Image
Światowy Dzień Rzucania Palenia: młodzież ma zbyt łatwy dostęp do produktów nikotynowych PAP
Dla młodzieży zbyt łatwy jest dostęp do wszystkich produktów nikotynowych, takich jak e-papierosy i podgrzewacze tytoniu - wynika z opublikowanego raportu „Palenie tytoniu – najważniejszy czynnik ryzyka zdrowotnego w Polsce”. Instytut Człowieka Świadomego zaprezentował raport z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, przypadającego w tym roku 21 listopada.- 22.11.2024, 15:06
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
III Forum Bezpiecznej Żywności w Warszawie. Green REV Institute i Koalicja Future Food 4 Climate zapraszają
26 listopada 2024 w godzinach 10:30-15:30, w Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy, już po raz trzeci odbędzie się Forum Bezpiecznej Żywności - wydarzenie organizowane przez Green REV Institute oraz koalicję Future Food 4 Climate. Wydarzenie jest wspierane przez Ambasadę Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz European Climate Foundation. III Forum Bezpiecznej Żywności zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.- 21.11.2024, 12:54
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Green REV Institute