Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MFiPR informuje:
Program Polska Cyfrowa wspiera zdalne nauczanie.
Przyspieszona procedura oraz minimum formalności to gwarancja powodzenia projektu unijnego. Do tego ważny cel i sukces murowany. Już ponad 90 proc. gmin i powiatów złożyło wnioski o dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego do zdalnej edukacji. Wsparcie z programu Polska Cyfrowa to element Funduszowego Pakietu Antywirusowego.
- Mamy 186 milionów złotych na zakup sprzętu do nauki w domu i rozdysponujemy je co do grosza. Nabór wniosków w programie „Zdalna szkoła” cieszy się dużym zainteresowaniem samorządów. Projekt realizujemy bez zbędnych formalności, z gwarancją szybkiej wypłaty środków. Ponad 90 proc. gmin i powiatów złożyło wnioski. Wiele z nich otrzymało już pieniądze i kupiło sprzęt - podkreśla Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.
Projekt „Zdalna szkoła" jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa wynikającą z pandemii. Podczas zawieszenia zajęć w szkołach, sprzęt komputerowy jest niezbędny do prowadzenia lekcji na odległość. Przy wsparciu funduszy unijnych wyposażamy w taki sprzęt szkoły, które udostępniają go potrzebującym uczniom i nauczycielom.
Od 1 kwietnia 2020 roku trwa nabór na sfinansowanie w 100 proc. zakupu laptopów czy tabletów, umożliwiających realizację zdalnych lekcji.
Do tej pory wnioski złożyły 2582 gminy i powiaty spośród 2790 wszystkich uprawnionych, czyli ponad 92 proc. samorządów.
Finansujemy zakupy poczynione od 16 marca, czyli od dnia zawieszenia zajęć w szkołach. Większość samorządów, które złożyły wnioski nie czekały z zakupami. Kupiony sprzęt jest już u uczniów i nauczycieli.
Dodatkowe pieniądze dla samorządów to efekt zmian w programie Polska Cyfrowa, przygotowanych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Pomogły także szybkie i przyjazne działania oraz decyzje Komisji Europejskiej.
Więcej informacji o programie: www.cppc.gov.pl/zdalna-szkola.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ sic/ mhr/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 24.04.2020, 16:16 |
Źródło informacji | MFiPR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |