Pobierz materiał i Publikuj za darmo
PARP wyłoni w konkursie 5 podmiotów, które na terenie całego kraju przeszkolą przedsiębiorców zainteresowanych dostosowaniem swojej oferty do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i innego typu ograniczeniami (np. seniorów, kobiet w ciąży czy małych dzieci).
Chodzi nie tylko o takie produkty czy usługi, które przeznaczone będą wyłącznie dla osób ze szczególnymi potrzebami. Kluczowe jest uświadomienie przedsiębiorcom, że ich produkty mogą być projektowane w taki sposób, aby mogli korzystać z nich wszyscy - niezależnie od stopnia sprawności. Dzięki uniwersalnemu projektowaniu możliwe jest zwiększenie dotychczasowej liczby klientów nawet o 30 procent.
Kwota dofinansowania projektu będzie różniła się w zależności od makroregionu, w którym realizowany będzie projekt. Na terenie makroregionu obejmującego woj. kujawsko-pomorskie, podlaskie, pomorskie i warmińsko-mazurskie można liczyć na 4,5 mln zł; woj. lubelskie i mazowieckie - 6,16 mln zł; woj. małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie - 4,2 mln zł; woj. łódzkie, opolskie i śląskie - 5,07 mln zł; woj. dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie i zachodnio-pomorskie - 7,07 mln zł.
Na rekrutację uczestników zarezerwowano do 13 proc. wartości projektów, a średnia kwota dofinansowania przypadająca na każdego z nich wyniesie 10 tys. zł. Dofinansowanie pokryje do 100 proc. wydatków, co oznacza, że przedsiębiorcy nie będą musieli ponosić kosztów związanych z uczestnictwem w projekcie. Oprócz tradycyjnych szkoleń i doradztwa możliwa będzie również organizacja studiów podyplomowych oraz - co jest obecnie szczególnie istotne - kursów online.
Realizowane w ramach konkursu projekty mogą trwać maksymalnie 36 miesięcy, jednak premiowane będą te, które zakończą się przed upływem 2 lat. Większe szanse na uzyskanie dofinansowania mają również te podmioty, które rozpoczną działania szkoleniowe w ciągu 3 miesięcy od daty podpisania umowy o dofinansowanie. Dodatkowe punkty można też uzyskać za zatrudnienie na co najmniej pół etatu osoby z niepełnosprawnością oraz posiadanie eksperckiej wiedzy na temat grupy docelowej opisanej we wniosku o dofinansowanie.
Konkurs jest organizowany w ramach finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego programu „Wiedza Edukacja Rozwój”, w zgodzie z jego II Osią Priorytetową „Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji”, dotyczącą m.in. poprawy zarządzania, rozwoju kapitału ludzkiego oraz wspierania procesów innowacyjnych w przedsiębiorstwach.
Szczegółowe informacje na temat konkursu:
https://www.parp.gov.pl/component/content/article/59359:27-mln-zl-w-konkursie-parp-dostepnosc-szansa-na-rozwoj
oraz https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/dostepnosc-szansa-na-rozwoj#opis
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 05.05.2020, 17:59 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE