Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Europejski Komitet Regionów (KR) rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń w specjalnej edycji konkursu o tytuł „Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości”. Unijne gminy, miasta i regiony mogą przedstawiać swoje strategie wspierania MŚP w okresie najbliższych dwóch lat. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 28 października 2020 r.
Co roku Europejski Komitet Regionów przyznaje nagrodę ERP trzem miastom, regionom lub gminom, które przedstawią „wybitne i przyszłościowe” strategie wspierania MŚP, przedsiębiorstw typu start-up i przedsiębiorstw scale-up.
Tym razem Komitet zachęca samorządy do opracowania strategii na rzecz wsparcia przedsiębiorstw, które mierzą się ze skutkami kryzysu wywołanego przez koronawirusa. Nagroda zostanie przyznana maksymalnie sześciu regionom, które będą wyróżnione marką ERP przez dwa lata: 2021 i 2022. Dotychczas tytuł przyznawany był z rocznym wyprzedzeniem, np. w ubiegłym roku nagrodę ERP 2020 otrzymały Gdańsk i Pomorskie.
Jak podkreślił przewodniczący Komisji Polityki Gospodarczej (ECON) w Komitecie Regionów Michael Murphy, odbudowa gospodarki UE po kryzysie spowodowanym COVID-19 zajmie dużo czasu i będzie wymagać wysiłku ze strony wszystkich szczebli europejskich, krajowych, regionalnych i lokalnych.
„Efektywność naszych MŚP będzie jednym z najważniejszych elementów, które pozwolą ponownie uruchomić gospodarczy motor Europy i podnieść jej długoterminową odporność. Będziemy musieli ponownie przeanalizować i zaktualizować nasze strategie polityczne, plany rozwoju lokalnego i strategie, tak aby odpowiadały one nowej rzeczywistości gospodarczej i społecznej” - zaznaczył.
Zgłoszenia udziału w konkursie o nagrodę ERP na lata 2021-2022 będą przyjmowane do 28 października 2020 r. Zgłoszenia można dokonać na stronie ERP (PRZEJDŹ NA STRONĘ).
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 15.05.2020, 16:58 |
Źródło informacji | Serwis Samorządowy PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu