Pobierz materiał i Publikuj za darmo

MF/KAS informuje:
- 15 nielegalnych automatów do gier hazardowych zatrzymali funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).
- Oprócz jednorękich bandytów w kontrolowanych lokalach zabezpieczono ponad 3,5 tys. zł.
- Od początku roku do magazynów Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego trafiło 86 automatów i urządzeń do nielegalnych gier.
W ostatnich dniach funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS prowadzili w całym województwie intensywne działania przeciwko nielegalnemu hazardowi. Po wcześniejszej obserwacji skontrolowali miejsca, w których podejrzewali prowadzenie nielegalnej działalności hazardowej. Ich przewidywania potwierdziły się w 100 procentach, ponieważ każdy ze sprawdzanych lokali okazał się przysłowiową jaskinią hazardu. Łącznie w kontrolowanych punktach mundurowi Służby Celno-Skarbowej KAS ujawnili 15 nielegalnych automatów do gier hazardowych, w tym 5 w nieoznakowanych kontenerach w Brodnicy i Izbicy Kujawskiej i 3 w dwóch lokalach na terenie powiatu żnińskiego.
Kontrole w Bydgoszczy i Gniewkowie
We współpracy z policjantami funkcjonariusze KAS skontrolowali też punkt na jednym z bydgoskich osiedli. W trakcie przeszukania, oprócz 4 nielegalnych automatów do gier, znaleźli gotówkę do wypłat wygranych i specjalne urządzenia do zdalnego łączenia maszyn z internetem. Przesłuchali obsługę lokalu i przebywających w nim graczy.
Kolejną jaskinię hazardu zlikwidowali na terenie Gniewkowa. Wspólnie z inowrocławską policją funkcjonariusze KAS zabezpieczyli do prowadzonych spraw 3 nielegalne automaty, gotówkę i klucze serwisowe do maszyn.
Na wszystkich 15 zatrzymanych automatach mundurowi Służby Celno-Skarbowej KAS przeprowadzili eksperymenty procesowe, które potwierdziły hazardowy charakter urządzeń.
Skuteczne działania funkcjonariuszy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego od początku roku pozbawiły hazardowego podziemia łącznie 86 automatów do gier i dużych, nielegalnych przychodów z ich użytkowania.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP:serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść - z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo pokrewne. (PAP)
kom/ ryb/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 02.06.2020, 10:12 |
Źródło informacji | MF/KAS |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Security Operations Center, czyli jak zadbać o ochronę firmy przed cyberzagrożeniami
Aż 83 proc. przedsiębiorstw odnotowało minimum jeden incydent związany z zagrożeniem bezpieczeństwa danych w sieci w 2024 roku - podaje VIII edycja badania „Barometr Cyberbezpieczeństwa” KPMG. Respondenci mieli do czynienia najczęściej z wyciekiem danych wskutek złośliwego oprogramowania. Niestety, firmom trudno zrekrutować i utrzymać wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Rozwiązaniem mogą być subskrypcyjne usługi bezpieczeństwa, np. SOC (Security Operations Center). Dlaczego warto w nie zainwestować?- 22.04.2025, 09:12
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Orange
-
Image
VELUX na szczycie TOGETAIR: aż 70 proc. budynków w Polsce wciąż jest nieefektywna energetycznie PAP
Aleksandra Stępniak, public affairs manager w VELUX Polska, podzieliła się z gośćmi 6. edycji szczytu klimatycznego TOGETAIR w Warszawie niepokojącymi danymi: tak zwany „syndrom chorych budynków” dotyka co czwartego Polaka, a 70 proc. naszych budynków wciąż jest nieefektywna energetycznie. Oznacza to, że pracujący bądź mieszkający w nich ludzie są narażeni na nadmierny hałas, brak światła lub inne czynniki, istotnie wpływające na ich zdrowie oraz jakość życia.- 22.04.2025, 09:02
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MeediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ