Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Powstanie warszawskie było zrywem ludzi młodych. Większość z nich wkroczyła w dorosłość podczas okupacji. 65 proc. powstańców miało poniżej 25 lat. Pomimo dużych strat w szeregi powstańcze nieustająco wstępowali nowi ochotnicy. Najmłodszy żołnierz powstania miał 10 lat.
„Walczyli o naszą wolność i godność. Ponieśli za to gigantyczną cenę. Nie chodzi tylko o tragedię samego powstania, ale również o lata powojenne. Represjonowani i szykanowani, spychani przez władze PRL na margines społeczny. To przełożyło się w wielu przypadkach na żenujące emerytury. Niegodne tych ludzi. Ludzie, którzy 76 lat temu walczyli o Warszawę, o moje miasto i kraj nie mogą żyć dziś w warunkach urągających ludzkiej godności. Nie zgadzam się na to” - mówi organizator zbiórki, dziennikarz i warszawiak Filip Chajzer.
Zebrana kwota zostanie przekazana przez Siepomaga.pl żyjącym żołnierzom powstania warszawskiego.
„Dzisiaj w Polsce żołnierze zarabiają średnio 4 tys. zł. Marzy mi się, żeby zapewnić każdemu z żyjących powstańców warszawskich pensję dzisiejszego żołnierza polskiej armii. Chociaż raz. To piękny cel, nie tylko na poziomie materialnym, ale przede wszystkim symbolicznym…” - mówi Filip Chajzer.
W czasie pierwszych 18 godzin od rozpoczęcia zbiórki do akcji włączyło się ponad 800 darczyńców, którzy przekazali bohaterom powstania warszawskiego kwotę 30,5 tys. złotych.
Zbiórka będzie prowadzona do 2 października br. przez największą polską platformę crowdfundingową Siepomaga.pl. Partnerem zbiórki jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/bohaterom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 30.07.2020, 16:37 |
Źródło informacji | Siepomaga.pl |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Komisja Etyki Public Relations rozpoczyna swoją działalność
Powołana została Komisja Etyki Public Relations, na której czele stanęła prof. UW dr hab. Monika Kaczmarek-Śliwińska - ekspertka w zakresie etyki i komunikacji z Uniwersytetu Warszawskiego. Celem komisji jest umacnianie standardów etycznych w branży Public Relations.- 13.05.2025, 15:40
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Związek Firm Public Relations
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ