Newsletter

Rozpoczęcie przedsprzedaży biletów, Konkursy 1-2 i Wolny Duch na 36. WFF

30.09.2020, 13:51aktualizacja: 30.09.2020, 13:51

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

36. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy - logo
36. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy - logo
Już jutro, w czwartek 1 października 2020 r. o godzinie 10:00 rozpoczyna się w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki przedsprzedaż biletów na 36. WFF.

Pełny harmonogram projekcji jest dostępny w formie pdf pod adresem: https://wff.pl/film-schedule.

Organizatorzy zachęcają do logowania się do panelu „Mój WFF” przez http://wff.pl/login i układania swojego osobistego harmonogramu. Można go będzie następnie wydrukować i opłacić w kasach przedsprzedaży od 1 października od godz. 10:00, a od 12:00 będzie można opłacić swoje zamówienie także ONLINE.

W konkursie filmów realizowanych przez debiutantów - Konkursie 1-2, znalazł się m.in. film „Asia” Ruthy Pribar z Izraela ze znaną z serialu „Unorthodox” Shirą Haas, wstrząsający i oparty na prawdziwych wydarzeniach „Dziewczynka z Parku Igieł” Pierre’a Monnarda ze Szwajcarii, „Najlepsze przed nami” Jinga Wanga z Chin czy animowany dokument „Moja ulubiona wojna” Ilze Burkovskiej-Jacobsen, a także „Spirala” Cecílii Felméri z gwiazdami rumuńskiego kina - Bogdanem Dumitrache i Alexandrą Borbély czy ukraiński „Z zawiązanymi oczami” Tarasa Drona. Łącznie w tym konkursie organizatorzy zaprezentują 15 tytułów.

Z kolei w ulubionym przez widzów Konkursie Wolny Duch 36. WFF znalazły się m.in. brawurowe historie ekscentrycznych braci szukających głowy Pancho Villi - „Brzydkie kaczątka” Mauricio Chernovetzky’ego z Meksyku, charyzmatyczny polityk z zamiłowaniem do przemocy - „Danny. Legenda. Bóg” Yavora Petkova, całkiem nieprzyzwoici przestępcy - „Łajzy” Carlosa Moreno z Kolumbii, nietolerancyjni fińscy sąsiedzi - „Nie na moim podwórku” Teemu Nikki, islandzka grupa „Hatari" i jej występ w konkursie Eurowizji w Izraelu - dokument „Piosenka o nienawiści” Anny Hildur. Pojawi się też Marina Abramović - „Powrót do domu - Marina Abramovic i jej dzieci” Borisa Miljkovićia, tajwańscy posłowie jako mutanty zombie - „Spieprzaj” I-Fana Wanga oraz legendy Majów - „Tragiczna dżungla” Yulene Olaizoli.

Przypominamy, że filmem otwarcia jest wyprodukowana przez Terrence’a Malicka „Księga wizji” Carlo S. Hintermanna, otwierająca tegoroczną edycję Tygodnia Krytyków na festiwalu w Wenecji. W rolach głównych występują Charles Dance, Lotte Verbeek oraz Sverrir Gudnason. Reżyser przyjedzie do Warszawy. Filmem zamknięcia jest nagrodzony Specjalną Nagrodą Jury na festiwalu w Wenecji film Andreja Konchalovsky’ego - „Drodzy towarzysze”.

Swój przyjazd do Warszawy zapowiedzieli też m.in. Petr Zelenka, Martin Šulík, Rudolf Biermann, Uje Brandelius, Dan Chisu i Visar Morina.

Więcej informacji: wff.pl

36. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy, organizowany przez Warszawską Fundację Filmową, jest wspierany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Sponsorzy i Partnerzy WFF to: Epson, Fabryka Wyobraźni, aplikacja Going. Kina festiwalowe to Kinoteka i Multikino Złote Tarasy. Partner branżowy w Chinach to Film Factory. Oficjalne samochody zapewnia MB Motors. Hotel festiwalowy to Marriott Warsaw. Oficjalnym przewoźnikiem są Polskie Linie Lotnicze LOT. Partnerzy medialni: AMC, Co Jest Grane 24, Filmweb, K MAG, Onet, SundanceTV i Radio Zet. Spedytorem jest DHL.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 30.09.2020, 13:51
Źródło informacji WFF
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ