Newsletter

LPP SA (36/2020) Zawiadomienie o zmianie w ogólnej liczbie głosów

19.11.2020, 12:31aktualizacja: 19.11.2020, 12:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący z plikiem 36/2020

Podstawa prawna: Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji

Zarząd LPP SA (dalej Emitent, Spółka) informuje, że w dniu 19 listopada 2020 r. do Spółki wpłynęły złożone w trybie art. 69 Ustawy o ofercie zawiadomienia od:

1) Fundacji Sky o zmniejszeniu bezpośredniego udziału w ogólnej liczbie głosów Spółki w związku ze zbyciem (w drodze wniesienia jako wkład niepieniężny) posiadanych przez Fundację Sky 175.000 akcji imiennych serii B uprzywilejowanych co do głosu Spółki, uprawniających do 875.000 głosów na Walnym Zgromadzeniu ("Akcje") na rzecz SKY SPV Limited;

2) SKY SPV Limited o zwiększeniu udziału w ogólnej liczbie głosów Spółki w związku z nabyciem Akcji.

Po ww. transakcji Fundacja Sky posiada bezpośrednio 51.338 akcji zwykłych na okaziciela LPP SA, co stanowi 2,77% udziału w kapitale zakładowym LPP SA, z których przysługuje 51.338 głosów na Walnym Zgromadzeniu co stanowi 1,58% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu.

Ponadto Fundacja Sky posiada pośrednio, poprzez SKY SPV Limited, 175.000 akcji imiennych uprzywilejowanych LPP SA, co stanowi 9,45% udziału w kapitale zakładowym LPP SA, z których przysługuje 875.000 głosów na Walnym Zgromadzeniu co stanowi 26,90% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu.

Łącznie, bezpośrednio i pośrednio, Fundacja Sky posiada 226.338 akcji LPP SA, co stanowi 12,22% kapitału zakładowego LPP SA, z których przysługuje 926.338 głosów na Walnym Zgromadzeniu, co stanowi 28,48% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu.

W załączeniu Spółka przekazuje następujące zawiadomienia:

- zawiadomienie od Fundacji Sky;

- zawiadomienie od SKY SPV Limited.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.11.2020, 12:31
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ