Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Podczas tegorocznej konferencji nasi goście mieli możliwość zapoznania się z różnymi modelami opieki nad osobami w kryzysie psychicznym. Omówiona została działalność Centrum Wsparcia i podsumowanie projektu.
Doktor Marek Balicki, kierownik Biura ds. pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego w Polsce przedstawił założenia i zasady funkcjonowania Programu Pilotażu Centrów Zdrowia Psychicznego, a pani Anna Olearczuk omówiła rolę asystentów zdrowienia w powrocie do zdrowia psychicznego osób zmagających się z kryzysami. Nasi goście mieli także możliwość zapoznać się z prezentacją dr Piotra Gałeckiego, konsultanta krajowego ds. psychiatrii, na temat tego, czy osoby z zaburzeniami psychicznymi są grupą szczególnie zagrożoną w dobie pandemii.
Wyzwania w psychiatrii dzieci i młodzieży omówiła prof. dr hab. n. med. Agnieszka Gmitrowicz, kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży i Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Spotkanie zakończyło się konferencją prasową współrealizowaną z „Serwisem Zdrowie. Postaw na Wiedzę!” na temat: „Wsparcia osób w kryzysie psychicznym w czasie pandemii”. Uczestnikami części prasowej byli prelegenci konferencji.
Tegoroczne wydarzenie odbyło się wyłącznie w formule online.
Konferencja zorganizowana została w ramach realizacji zadania Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego zleconego przez Ministerstwo Zdrowia ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.
Dziękujemy za udział w wydarzeniu.
Źródło informacji: Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 11.12.2020, 15:08 |
| Źródło informacji | Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Ministerstwo zdrowia i producenci leków będą rozmawiać o zwiększeniu krajowej produkcji farmaceutyków
Resort zdrowia zapowiedział podczas XI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach, że rozpocznie rozmowy z krajowymi producentami leków o zwiększeniu w Polsce produkcji najbardziej potrzebnych medykamentów. Według Krzysztofa Kopcia, prezesa Krajowych Producentów Leków, zwiększenie produkcji leków w Polsce jest kluczowe dla bezpieczeństwa pacjentów.- 17.03.2026, 10:47
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Krajowi Producenci Leków - PZPPF
-
Image
Eksperci XI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych: za dezinformację zdrowotną pacjenci płacą zdrowiem lub życiem, a państwo traci miliardy
Dezinformacja w obszarze zdrowia przestaje być tylko problemem mediów społecznościowych, ale też wpływa na decyzje pacjentów, zwiększa koszty systemu ochrony zdrowia i podważa zaufanie do instytucji publicznych - wskazali eksperci uczestniczący w XI Kongresie Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach. Dodali, że do walki z dezinformacją potrzeba narzędzi prawnych i edukacji dostosowanej formą do wszystkich grup odbiorców.- 17.03.2026, 07:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ