Pobierz materiał i Publikuj za darmo
O nagrodę w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych powstałym z inicjatywy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej walczyło sześć tytułów. Jury w składzie reżyser Filip Bajon (przewodniczący jury), producentka Agnieszka Wasiak i reżyser Marcin Koszałka, doceniło „Ostatni Komers” za stworzenie „artystycznie dojrzałego, niezwykle przejmującego portretu młodych ludzi”.
„Chciałbym bardzo podziękować za tę nagrodę. Dedykuję ją osobom LGBT+ w Polsce, ponieważ sam jestem osobą nieheteronormatywną i wiem jak to jest żyć w małym mieście. Dlatego się cieszę, że film o takiej tematyce został wyróżniony” – powiedział Dawid Nickel odbierając nagrodę.
„Ostatni Komers” opowiada o ostatnim tygodniu szkoły w gimnazjum w małym polskim miasteczku. W oczekiwaniu na imprezę (komers) grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. W ciągu kilku dni zasmakują zauroczeń, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei. Zapis ich doświadczeń jest zwieńczeniem okresu gimnazjalnego i portretem współczesnej młodzieży poszukującej tożsamości, przynależności i więzi.
„>>Ostatni Komers<< ma być świeżą opowieścią o młodych ludziach i ich współczesnych problemach w dobie internetu, aplikacji dla przyjaciół, romantycznych prospektów, w czasach, w których budowanie prawdziwych relacji jest nienaturalnie utrudnione” – mówi reżyser.
Film został także bardzo dobrze przyjęty przez krytyków, którzy podkreślali, że jest to „bezpretensjonalna i niesiona osiedlowym flow opowieść o młodości pomiędzy smakiem pierwszego jointa i seksu a pierwszymi rozczarowaniami” (Piotr Guszkowski) oraz „już dawno nikt w polskim kinie z taką lekkością nie opowiadał o nastolatkach, w żaden sposób nie próbując ich oceniać czy stawiać się w roli mentora. Kapitalny debiut” (Krzysztof Połaski).
„Ostatni Komers” to pełnometrażowy debiut fabularny Dawida Nickela, który ma na koncie współpracę z Małgorzatą Szumowską („Body/Ciało” i „Twarz”). Jest także autorem scenariusza do filmu na motywach fragmentów powieści „Ma być czysto” Anny Cieplak. Za zdjęcia odpowiada jest Michał Pukowiec („Maryjki”). W obsadzie: Mikołaj Matczak („Mowa ptaków”), Michał Sitnicki, Sandra Drzymalska („Sole”), Nel Kaczmarek („Rojst”), Jakub Wróblewski („Kler”), Zofia Świątkiewicz („O mnie się nie martw”), Agnieszka Żulewska („Demon”) i Dobromir Dymecki („Nic nie ginie”). Za produkcję z ramienia No Sugar Films odpowiadała Marta Habior („Słodki koniec dnia”). Film trafi do kin w 2021 roku, dystrybucja Galapagos Films.
Press kit: https://bit.ly/OstatniKomers_pressroom
KONTAKT:
Magda Roman
e-mail: magdalena.roman@galapagosfilms.pl
Źródło informacji: Galapagos Films
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 14.12.2020, 08:57 |
Źródło informacji | Galapagos Films |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
„Played, Worn & Torn Auction” od Julien's powraca do miasta muzyki z legendarną aukcją 20-21 listopada 2024 r.
- 19.11.2024, 15:10
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Saudyjska Komisja Filmowa uroczyście zamyka drugą edycję Konferencji Krytyki Filmowej
- 15.11.2024, 09:08
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Business Wire
-
Image
Te nietypowe znaleziska z lumpeksów zaskoczyły wszystkich
Branża tekstylna stoi w obliczu poważnych wyzwań środowiskowych. Szacuje się, że co roku produkuje się 100 miliardów sztuk odzieży, z czego ogromna część nigdy nie trafia do konsumentów lub jest noszona tylko kilka razy [1]. W ten sposób 92 miliony ton ubrań trafia każdego roku na wysypiska, tworząc toksyczne hałdy na pustyniach czy terenach wiejskich, przyczyniając się do rozwoju zjawiska zwanego „fast fashion”. To ilość, która mogłaby wypełnić… 1,5 miliona ciężarówek.- 14.11.2024, 08:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Semcore Sp. z o.o.