Pobierz materiał i Publikuj za darmo

"Patrzymy pewnie w przyszłość" - powiedział Czyżow w wywiadzie dla agencji TASS mówiąc o perspektywach projektu.
Dyplomata zauważył, że "wszystkie sankcje wobec Nord Stream 2 dotyczą jego budowy, a nie eksploatacji". Stany Zjednoczone zaś - jego zdaniem - "wyraźnie się spóźniły" z restrykcjami mającymi przeszkodzić w budowie gazociągu.
"W najbliższym czasie rury zostaną połączone, a po certyfikowaniu (gazociągu) kwestia powinna być zamknięta. Jeśli chodzi o biznes europejski, to zainteresowane firmy energetyczne już przekazały pieniądze na projekt" - argumentował Czyżow.
Sankcje amerykańskie dotyczą statków zaangażowanych w budowę Nod Stream 2 na głębokości poniżej 100 stóp, jak również podmiotów czy osób świadczących usługi na rzecz tych jednostek. Do ukończenia rosyjsko-niemieckiego gazociągu niezbędne jest ułożenie części rurociągu w wodach duńskich. Według mediów prace te mają się rozpocząć w połowie stycznia 2021 roku. Będzie je prowadził statek Fortuna. Jego właścicielem jest obecnie rosyjskie mikroprzedsiębiorstwo zatrudniające jedną osobę.
Wydać certyfikat dla Nord Stream 2 może norweskie towarzystwo klasyfikacyjne DNV GL (Det Norske Veritas). W listopadzie zadecydowało ono, że wobec zagrożenia sankcjami amerykańskimi nie będzie świadczyć usług na rzecz statków zaangażowanych w projekt. Nie zrezygnowało jednak z certyfikowania systemu rurociągowego Nord Stream 2. (PAP)
awl/ ap/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 30.12.2020, 16:46 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Nowe połączenie regionalne LOT-u. Od dziś samoloty polskiego przewoźnika latają z Krakowa do Paryża Orly
• Polskie Linie Lotnicze LOT 31 marca 2025 r. zainaugurowały rejsy z Krakowa do Paryża-Orly.
• Połączenie w pierwszych tygodniach będzie realizowane 6 dni w tygodniu, a od 14 kwietnia codziennie, przez cały rok.
• Uruchomienie trasy między Krakowem a paryskim lotniskiem Orly wpisuje się w strategię rozwijania oferty LOT-u na regionalnych lotniskach w Polsce.- 01.04.2025, 11:02
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PLL LOT
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ