Pobierz materiał i Publikuj za darmo
WESSELING, Niemcy, 6 maja 2021 r. /PRNewswire/ -- Spółka LyondellBasell (NYSE: LYB) ogłosiła dzisiaj w swoim biurze w niemieckim Wesseling podjęcie kolejnego kroku realizującego jej ambicje rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym poprzez produkowanie dziewiczych polimerów z surowców pozyskanych z odpadów z tworzyw sztucznych Surowiec wytworzony przez przekształcenie termiczne opadów z plastiku podlega przerobieniu na etylen i propylen w zakładach produkcyjnych LyondellBasell, a następnie przetworzeniu na polipropylen (PP) i polietylen (PE) na potrzeby niższego szczebla produkcji tworzyw sztucznych. Wprowadzenie surowca uzyskanego z opadów z tworzyw sztucznych to kolejne osiągnięcie spółki po pomyślnym rozpoczęciu produkcji materiałów plastikowych z surowców odnawialnych takich jak zużyty olej spożywczy, które pozwala ograniczyć emisję CO2 w okresie użytkowania produktu i zmniejszyć wykorzystanie surowców kopalnych.
„Rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym wymaga zdecydowanych działań. Konsekwentnie stosując nowe surowce do produkcji polimerów na skalę komercyjną, przyczyniamy się do eliminacji odpadów z tworzywa sztucznego i walki ze zmianami klimatycznymi – powiedział Richard Roudeix, SVP w Olefins & Polyolefins na region Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Indii. - Stale poszerzamy ofertę zrównoważonych rozwiązań w ramach naszej marki >>Circulen<< i zwiększamy zastosowanie składników pochodzących z recyklingu, oferując klientom możliwość stosowania polimerów z recyklingu na rozmaite sposoby”.
Produkty wykonane z surowców pochodzących z recyklingu i źródeł odnawialnych będą sprzedawane pod marką „Circulen”, dzięki czemu jej właściciele będą mogli podnosić poziom zrównoważenia produktów konsumenckich. Umożliwiają one wytwarzanie wysokiej jakości tworzyw sztucznych do ściśle określonych zastosowań, takich jak opakowania żywności czy wyroby medyczne. Wytwarzające te produkty fabryki LyondellBasell posiadają certyfikaty zgodne z normą ISCC PLUS (International Sustainability & Carbon Certification – certyfikacja łańcucha produkcji biomasy i biopaliw).
Spółka LyondellBasell zobowiązała się, że do 2030 r. ograniczy emisję CO2 w ramach swojej działalności na całym świecie o 15% na tonę produktu w stosunku do poziomu z 2015 r., oraz że do 2030 r. wytworzy i wprowadzi do obrotu rocznie 2 mln ton metrycznych polimerów z recyklingu lub źródeł odnawialnych.
Co więcej, w zeszłym roku spółka uruchomiła pilotażowy zakład we włoskiej Ferrarze, w którym prowadzi dalsze prace nad rozwojem technologii recyklingu molekularnego, polegającego na przekształcaniu odpadów z plastiku na surowce do produkcji nowych tworzyw sztucznych. Zastosowanie odpadów z tworzyw sztucznych w rzeczywistych warunkach pozwala na dalsze doskonalenie badań mających na celu budowę zakładu zajmującego się recyklingiem molekularnym na skalę przemysłową, co przyczyni się do powszechniejszego stosowania surowców pozyskanych z plastiku w produkcji nowych tworzyw sztucznych.
Działania te stanowią uzupełnienie działalności LyondellBasell w zakresie recyklingu mechanicznego, w ramach której holenderska spółka joint venture Quality Circular Polymers (QCP) produkuje wysokiej jakości polietylen i polipropylen z odpadów z gospodarstwa domowego, które również sprzedawane są pod marką „Circulen”. Polimery te znajdują zastosowanie m.in. w urządzeniach elektrycznych, butelkach z detergentami i walizkach turystycznych.
LyondellBasell:
LyondellBasell (NYSE: LYB) to jedna z największych firm zajmujących się produkcją tworzyw sztucznych i środków chemicznych oraz rafinerii na świecie. Dzięki pracownikom z całego świata firma LyondellBasell tworzy materiały i produkty niezbędne do wprowadzania rozwiązań odpowiadających na współczesne wyzwania, obejmujących podnoszenie bezpieczeństwa żywności przez lekkie i elastyczne opakowania, ochronę czystości dostaw wody przez tworzenie solidniejszych i wszechstronniejszych rur, podnoszenie bezpieczeństwa, komfortu i wydajności paliwowej wielu pojazdów osobowych i ciężarowych na drogach oraz zapewnianie bezpieczeństwa i efektywności elektroniki i urządzeń. Produkty LyondellBasell dostępne są w ponad 100 krajach, a firma jest największym na świecie producentem związków polimerowych oraz największym licencjodawcą technologii poliolefin. W 2021 r. LyondellBasell po raz czwarty z rzędu trafiła na listę najbardziej podziwianych przedsiębiorstw na świecie magazynu „Fortune”. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.lyondellbasell.com.
Circulen i MoReTec stanowią znaki towarowe będące własnością grupy spółek LyondellBasell i przez nią stosowane. Znaki te zostały zarejestrowane w Amerykańskim Biurze Patentów i Znaków Towarowych.
Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1504309/LyondellBasell_Pyrolysis_Germany.jpg
Logo – https://mma.prnewswire.com/media/562522/LyondellBasell_Advancing_Possible_Logo.jpg
Źródło: LyondellBasell Industries
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 06.05.2021, 16:15 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |