Newsletter

Toruń: Srebrna Muzyka i Architektura

21.06.2021, 21:14aktualizacja: 21.06.2021, 21:17

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Baner
Fot. Baner
Aż dwadzieścia jeden wydarzeń, zostanie zrealizowanych w zabytkowych i nowoczesnych wnętrzach Torunia w ramach tegorocznej, jubileuszowej 25. edycji Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura" - Toruń / Kujawsko-Pomorskie 2021. Wydarzenia odbędą się między 20 czerwca a 4 września 2021 r.

Toruńska Orkiestra Symfoniczna organizuje festiwal, którego ideą jest prezentowanie muzyki klasycznej w zabytkowych i nowoczesnych wnętrzach Torunia. Projekt składa się z koncertów symfonicznych, kameralnych, recitali, projekcji filmowych oraz wystawy zdjęć. Festiwal realizowany będzie m.in. w: CKK Jordanki, Dworze Artusa, Ratuszu Staromiejskim, Kinie Centrum, Bazylice Katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, kościele św. Jakuba, Hotelu Filmar, na Dziedzińcu Ratusza oraz na scenie na Rynku Staromiejskim. Zaproszeni goście to muzycy najwyższej klasy, muzycy młodego pokolenia oraz studenci uczelni muzycznych.

W ramach festiwalu odbędzie się m.in. koncert z udziałem jednego z najlepszych akordeonistów w Polsce, zwycięzcy drugiej edycji programu „Mam Talent”- Marcina Wyrostka. Zaprezentuje on z towarzyszeniem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Adama Banaszaka utwory Astora Piazzolli oraz kompozycje własne. W związku z przyznaniem nagród pozaregulaminowych w 5. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Karola Lipińskiego, który odbywał się w Toruniu w 2019 r., na festiwalu wystąpi laureatka III nagrody – Japonka Yumiko Yumiba, która wykona najbardziej znane utwory literatury skrzypcowej z towarzyszeniem fortepianu. Recital skrzypcowy zaprezentuje również Finka – Tami Pohjola, zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego Dinu Lipatti w 2019 r. Z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego, Kamil Pacholec zagra wybrane utwory Fryderyka Chopina.

W ramach festiwalu odbędzie się również sześć koncertów z udziałem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, prezentujących zarówno muzykę rozrywkową (najsłynniejsze polskie utwory, autorstwa Niemena, Zauchy, Nalepy i Czerwonych Gitar), jak i klasyczną (H. M. Górecki, C. Saint-Saëns, C. M. von Weber ). Finał festiwalu uświetnią arie z najsłynniejszych oper i operetek w wykonaniu litewskich solistów: Ievy i Vytautasa Juozapaitisa z towarzyszeniem muzyków Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Dainiusa Pavilionisa. Program festiwalu uzupełnią projekcje filmowe oraz wystawa zdjęć oraz koncert z prelekcją.

Program i szczegółowe informacje na stronie festiwalu – kliknij, aby przejść na stronę

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 21.06.2021, 21:14
Źródło informacji Toruń
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ