Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Dialog obywatelski online w Regionalnym Trójkącie Weimarskim

18.11.2021, 13:47aktualizacja: 18.11.2021, 13:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

European Union, 2021
European Union, 2021
Dialog obywatelski pomiędzy regionami Nadrenii Północnej-Westfalii (Niemcy), regionem Hauts-de-France (Francja) i Śląskiem wnosi nowy poziom do współpracy Regionalnego Trójkąta Weimarskiego – podkreśla w komunikacie Komitet Regionów. Dialog ma się odbyć w formule online 30 listopada o godz. 17.00.

Jak wskazuje KR, współpraca tych trzech regionów rozpoczęła się od wspólnego doświadczenia zmian strukturalnych dawnych regionów górniczych i skupiała się głównie na tematyce dziedzictwa kulturowego. „Po dwudziestu latach ścisłej współpracy w takich formatach, jak szczyt młodzieży, wymiany ekspertów i projekty kulturalne, współpraca przekształciła się w partnerstwo z wyraźnym ukierunkowaniem  na przyszłość. Stąd temat przewodni dialogu obywatelskiego: Praca i Edukacja Przyszłości” – czytamy w komunikacie.

Uczestnicy dialogu obywatelskiego mają omówić, czego oczekują od UE w tej dziedzinie i jaki wkład mogą wnieść regiony. Komitet zaznacza, że to bezpośredni wkład w konferencję o przyszłości Europy. Według KR, konferencja z regionami Regionalnego Trójkąta Weimarskiego idealnie nadaje się do tego celu.

„Trójkąt Weimarski to Europa pod lupą - różne kraje o wielu różnicach, ale - zwłaszcza w regionie - o jeszcze większej liczbie podobieństw – zaznacza Komitet. - Wymiana powinna nie tylko przynieść ważne idee i impulsy z regionów do Brukseli, ale także zbliżyć do siebie obywateli regionu. W ten sposób dialog może dać silny impuls dla przyszłości Regionalnego Trójkąta Weimarskiego, a tym samym także dla Europy” – dodaje.

Konferencja w sprawie przyszłości Europy to seria dyskusji z obywatelami UE na temat wyzwań i priorytetów stojących przed Unią.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.11.2021, 13:47
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ