Pobierz materiał i Publikuj za darmo
WASZYNGTON, 18 listopada 2021 r. /PRNewswire/ -- Fundacja Stavrosa Niarchosa (SNF), potwierdzając historyczną inicjatywę rozwoju integracyjnego wśród młodzieży o różnych możliwościach, przyznała Olimpiadom Specjalnym 8500000 USD na rozpoczęcie Światowej Kampanii na rzecz Integracji, wspierającej osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Partnerstwo to przyczyni się do zwiększenia świadomości na temat transformacyjnej siły programów integracyjnych Olimpiad Specjalnych na całym świecie i da młodzieży możliwość zaangażowania się w międzynarodowy wysiłek polityczny na rzecz wspierania włączenia społecznego w szkołach i wspólnotach.
„Jesteśmy zaszczyceni, że otrzymaliśmy dalsze wsparcie Fundacji Stavrosa Niarchosa, aby przedstawić światu Światową Kampanię na rzecz integracji, która odrzuca i przeciwstawia się wprowadzającym podziały słowom politycznych ekstremistów. Przesłanie Olimpiad Specjalnych dotyczące włączenia społecznego to wezwanie do akceptacji odmienności, które dotyka setki milionów dzieci i młodzieży na całym świecie – powiedział Tim Shriver, przewodniczący zarządu Międzynarodowych Olimpiad Specjalnych. - Nasi sportowcy i dzisiejsza młodzież przemawiają głosami, które zasługują na uwagę. Ich przesłanie jest apolityczne, niespolaryzowane – jest to przesłanie solidarności, jedności i nadziei, które pomoże nam przetrwać ten pełen podziałów czas w historii ludzkości”.
Ten nowy trzyletni grant będzie oparty na wsparciu SNF przekazywanym od 1998 roku poprzez rozszerzenie programu Zunifikowanych Szkół Olimpiad Specjalnych, który wprowadza sporty integracyjne i integracyjne przywództwo młodzieży w środowisku szkolnym. Program ten obejmie prawie 3000 szkół w 22 krajach. Ponadto dotacja pozwoli na uruchomienie zarówno kompleksowej kampanii na temat włączenia społecznego, jak również na stworzenie pierwszej w historii Ogólnoświatowej Koalicji na rzecz Włączenia Społecznego i Edukacji, koalicji rządów krajowych, agencji Organizacji Narodów Zjednoczonych, zagranicznych agencji pomocowych i fundacji, której celem jest wzmocnienie włączenia społecznego na świecie poprzez edukację.
„SNF stawia sobie za cel wspieranie trwałych, korzystnych zmian społecznych, zaś Olimpiady Specjalne dowiodły, że pomagają w tworzeniu trwałych przemian w sposobie myślenia, które przenoszą się z jednostek na szkoły, rodziny, społeczności i narody – powiedział współprzewodniczący SNF Andreas Dracopoulos. - Zaangażowani i pełni energii młodzi ludzie o zróżnicowanych zdolnościach wskazują nam drogę do bardziej integracyjnej przyszłości. SNF jest dumna, że może być częścią wysiłków na rzecz wzmocnienia ich głosów podczas realizowania kluczowych usług w szkołach na całym świecie”.
Dzięki programowi Zunifikowana Gra: Nauczanie zunifikowane, Olimpiady Specjalne i SNF przekształciły środowiska szkolne w społeczności akceptacji i integracji. Od 2018 roku program ten objął ponad 190000 młodych ludzi z i bez niepełnosprawności intelektualnej w 14 krajach, potwierdzając że program zunifikowanych szkół jest potężnym narzędziem do wspierania włączających sposobów myślenia i zachowań:
· 8 na 10 nauczycieli uważa, że Zunifikowane Szkoły pozytywnie wpłynęły na atmosferę w ich szkole;
· 94 procent szkół stwierdziło, że dzięki programowi Zunifikowanych Szkół zmniejszyło się zjawisko zastraszania, dokuczania i używania obraźliwego języka;
· Uczniowie w Grecji byli dziewięć razy bardziej skłonni uwierzyć, że mogą uczyć się od ludzi innych niż oni sami, i dziewięć razy bardziej skłonni uwierzyć, że mogą uczynić swoją szkołę lepszym miejscem.
Opierając się na sukcesie kampanii Zunifikowana Gra: Nauczanie zunifikowane, Olimpiady Specjalne i SNF rozpoczną Światową Kampanię na rzecz integracji, kierując przesłanie o integracji do liderów opinii, którzy kształtują główny nurt dyskursu publicznego i zwołują Ogólnoświatową Koalicję Liderów na rzecz Edukacji i Integracji, zachęcając więcej społeczności do wspólnego zaangażowania na rzecz integracji i celebracji człowieczeństwa, które nas łączy.
Olimpiady Specjalne
Organizacja Olimpiad Specjalnych, założona w 1968 roku, to międzynarodowy ruch mający na celu wyeliminowanie dyskryminacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Promuje akceptację wszystkich osób poprzez moc sportu i programów w dziedzinie edukacji, zdrowia i przywództwa. Olimpiady Specjalne organizują każdego roku ponad 30 wydarzeń sportowych typu olimpijskiego oraz ponad 100 tys. innych imprez i konkursów z udziałem przeszło sześciu milionów sportowców i zrzeszonych partnerów w ponad 201 krajach i regionach oraz ponad miliona trenerów i wolontariuszy.
Dowiedz się więcej: Facebook, YouTube, Instagram, LinkedIn i blog na Medium. Więcej informacji na www.SpecialOlympics.org.
Fundacja Stavrosa Niarchosa
Fundacja Stavrosa Niarchosa (SNF) jest jedną z najważniejszych na świecie prywatnych międzynarodowych organizacji filantropijnych przyznającą dotacje organizacjom non-profit w dziedzinie sztuki i kultury, edukacji, zdrowia i sportu oraz opieki społecznej. SNF finansuje organizacje i projekty na całym świecie, które dążą do osiągnięcia szerokiego, trwałego i pozytywnego wpływu na całe społeczeństwo, a także wykazują się silnym przywództwem i rozsądnym zarządzaniem. Fundacja wspiera również projekty, które przyczyniają się do tworzenia partnerstw publiczno-prywatnych, jako efektywnego sposobu służenia dobru publicznemu. Od 1996 roku Fundacja przekazała ponad 3,2 miliarda USD w formie ponad 5 tysięcy dotacji dla organizacji non-profit w ponad 135 krajach świata. Więcej na stronie https://SNF.org.
Materiał filmowy - https://mma.prnewswire.com/media/1690128/Enter_a_title.mp4
Materiał zdjęciowy - https://mma.prnewswire.com/media/1690125/SOBharat_2019_00005.jpg
Logo - https://mma.prnewswire.com/media/406718/Special_Olympics_logo.jpg
Źródło: Special Olympics
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 18.11.2021, 15:01 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |