Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zmiany demograficzne w Polsce powodują, że z upływem czasu emerytury w relacji do płac będą maleć. To oznacza, że będziemy musieli liczyć się ze znaczącym obniżeniem standardu życia w momencie przejścia na emeryturę. Jak temu zapobiec i zapewnić sobie komfort finansowy? W jaki sposób oszczędzać, by mieć najlepsze efekty?
Jednym ze sposób na zwiększenie świadczeń emerytalnych jest oszczędzanie długoterminowe. Obecnie w Polsce w IKE i IKZE oszczędza 1,25 mln osób i ma tam zgromadzone 19,5 mld zł. Grono tych osób regularnie rośnie. W jaki sposób dołączyć do programu i jaki produkt wybrać dla siebie?
Jakie warunki trzeba spełnić, by wykorzystać wszystkie udogodnienia oferowane przez IKE i IKZE?
Na te wszystkie pytania podczas Teleexpressu Inwestycyjnego odpowie Małgorzata Rusewicz, prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych oraz prezes zarządu Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.
Zapraszamy do zadawania pytań naszemu ekspertowi (platforma Zoom, sesja Q&A). Rejestracja na spotkanie: https://bit.ly/3L6rob9.
Transmisja live: https://biznes.pap.pl, https://infostrefa.tv, https://pap-mediaroom.pl
Partnerem merytorycznym spotkania jest Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych.
Teleexpress Inwestycyjny jest częścią projektu edukacyjnego Strefa Wiedzy Inwestycyjnej, w ramach którego organizowane są rozmowy i debaty dotyczące efektywnego oszczędzania, inwestowania, zarządzania finansami osobistymi, prowadzenia i rozwijania biznesów. Do udziału w spotkaniach zapraszamy praktyków biznesu, inwestorów, ekonomistów, ekspertów rynkowych w swoich dziedzinach, którzy w przystępny sposób będą opowiadać i tłumaczyć zagadnienia inwestycyjne.
Partnerem projektu Strefa Wiedzy Inwestycyjnej jest Klub Inwestorek Indywidualnych.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 22.04.2022, 12:55 |
| Źródło informacji | PAP MediaRoom |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Yutong Bus odnotowuje dalszy wzrost sprzedaży w 2025 r., przyczyniając się do rozwoju zrównoważonego transportu publicznego na całym świecie
Stabilne wyniki operacyjne, wzrost oparty na innowacjach i integracja ESG wzmacniają długoterminowe tworzenie wartości.- 28.01.2026, 13:36
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
31 stycznia upływa II termin przyjmowania zgłoszeń do Grand ESG
Trwa nabór zgłoszeń do konkursu skierowanego do firm i organizacji troszczących się o zrównoważony rozwój. To inicjatywa dla firm, organizacji i fundacji, które troszczą się o dobro wspólne. 31 stycznia upływa drugi termin przyjmowania zgłoszeń.- 28.01.2026, 13:31
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Fundacja Grand Press
-
Andersen Consulting wzmacnia potencjał w dziedzinie cyberbezpieczeństwa wraz z nawiązaniem współpracy z RedLegg
- 28.01.2026, 09:02
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ