Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Doceniamy wybitne osiągnięcia naszych prawników, ich doskonałą znajomość zagadnień biznesowych oraz zaufanie, jakim obdarzyli ich nasi klienci. Znajduje to odzwierciedlenie w ostatnich awansach w naszej kancelarii” – powiedział Krzysztof Kycia, partner współzarządzający DLA Piper w Warszawie.
Warszawskie biuro DLA Piper od 15 lat jest w czołówce największych kancelarii prawnych w Polsce. Grono partnerów liczy sobie już 18 prawników i doradców podatkowych.
„Naszą receptą na sukces jest tworzenie możliwości rozwoju prawnikom i doradcom podatkowym. Partnerzy DLA Piper w Polsce w większości zostali awansowi wewnętrznie” – powiedział Jacek Giziński, partner współzarządzający DLA Piper w Warszawie.
Agnieszka Lehwark od ponad 10 lat doradza klientom na wszystkich etapach projektów nieruchomościowych, w szczególności projektów deweloperskich - od strukturyzacji, poprzez badania due diligence i nabycia nieruchomości, umowy dotyczące realizacji obiektów, umowy najmu, aż do sprzedaży. Wspiera międzynarodowych deweloperów powierzchni magazynowych i produkcyjnych swoim bogatym doświadczeniem w realizacji projektów deweloperskich. Doradza także inwestorom kupującym nieruchomości komercyjne na wszystkich etapach transakcji.
Bartłomiej Palusiak specjalizuje się w bankowości i finansowaniu transakcji, szczególnie na rynku nieruchomości. Doradza kredytodawcom, kredytobiorcom, emitentom obligacji, funduszom i dostawcom kredytów pomostowych. Posiada bogate doświadczenie w zakresie projektów transgranicznych. Uczestniczył w największych transakcjach, jakie miały miejsce w ostatnich latach na rynku polskim w zakresie finansowania nieruchomości.
Adriana Mierzwa-Bronikowska specjalizuje się w złożonych projektach infrastrukturalnych, w tym realizowanych w formule project finance i partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Od ponad 20 lat doradza podmiotom publicznym, prywatnym oraz podmiotom finansującym w projektach z sektora energetyki, transportu, opieki zdrowotnej, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej oraz wodno-kanalizacyjnej. Wspiera klientów na wszystkich etapach realizacji projektów - od strukturyzacji, przez przygotowanie i negocjowanie umów, w tym umów z podwykonawcami do pozyskiwania finansowania oraz na etapie ich realizacji. Jest współautorem czterotomowej publikacji „Wytyczne PPP”, wydanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Jest także członkiem rady International Project Finance Association.
Łukasz Jankowski specjalizuje się w prawie energetycznym, ze szczególnym uwzględnieniem rynków energii elektrycznej i źródeł odnawialnych. Realizował szereg projektów na rzecz spółek obrotu energią oraz operatorów systemów dystrybucyjnych, m.in. projektów infrastrukturalnych i postępowań regulacyjnych przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Prowadził sprawy regulacyjne we wszystkich instancjach, od postępowań administracyjnych przed Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki i Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, po reprezentację spółek energetycznych przed Sądem Najwyższym. Wspiera klientów w transakcjach z zakresu odnawialnych źródeł energii elektrycznej oraz doradza przy projektach OZE.
Rafał Kluziak posiada bogate doświadczenie w lokalnym i międzynarodowym doradztwie transakcyjnym (M&A) oraz prawie rynków kapitałowych. Pracuje dla polskich i międzynarodowych inwestorów branżowych i finansowych (w szczególności czołowych funduszy private equity i venture capital) oraz przedsiębiorców. Obsługuje transakcje przejęć spółek prywatnych i publicznych, joint-venture, wezwania oraz tworzenie wehikułów inwestycyjnych. Zajmuje się także doradztwem regulacyjnym w zakresie obrotu instrumentami finansowymi oraz funduszy. Na początku kariery pracował w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie zajmował się nadzorem nad firmami inwestycyjnymi. Jest absolwentem Akademii Liderów Rynku Kapitałowego.
O DLA Piper
DLA Piper jest globalną firmą prawniczą wspierającą klientów w ponad 40 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie, w regionie Azji i Pacyfiku oraz w obu Amerykach, co umożliwia jej zaspokajanie potrzeb prawnych klientów na całym świecie.
W Polsce zespół DLA Piper liczy ponad 100 prawników. Warszawskie biuro Kancelarii rekomendują międzynarodowe rankingi Chambers and Partners, IFLR1000, a także The Legal 500 EMEA, który wyróżnia DLA Piper we wszystkich 21 kategoriach dla Polski, z czego 19 przypada na Tier 1 i Tier 2. Więcej informacji na temat biura i zakresu świadczonych usług można znaleźć na stronie: http://www.dlapiper.com/
Źródło informacji: DLA Piper
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 28.04.2022, 13:52 |
Źródło informacji | DLA Piper |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu