Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MRiPS: Chcesz zachować ciągłość wypłaty 500+? Złóż wniosek do końca kwietnia (komunikat)

29.04.2022, 19:45aktualizacja: 02.05.2022, 08:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej informuje:

Chcesz zachować ciągłość wypłaty 500+? Złóż wniosek do końca kwietnia

Trwa przyjmowanie wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego na nowy okres świadczeniowy. Kto chce zachować ciągłość wypłaty świadczenia musi złożyć wniosek do końca kwietnia.

Nowy okres świadczeniowy rozpocznie się 1 czerwca br. Wnioski o przyznanie świadczenia można składać od 1 lutego br. Formalności muszą dopełnić wszyscy rodzice, również ci, którzy już pobierają świadczenie wychowawcze.

Aby dalej otrzymywać 500+ konieczne jest złożenie nowego wniosku na nowy okres świadczeniowy, który rozpoczyna się 1 czerwca br. i będzie obowiązywał do końca maja przyszłego roku. Ci, którym zależy na zachowaniu ciągłości wypłaty świadczenia – a wierzę, że jest to zdecydowana większość – powinni złożyć wniosek do końca kwietnia br. – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Z danych resortu rodziny wynika, że do tej pory złożono wnioski obejmujące ponad 5,64 mln dzieci. W przypadku ok. 4,8 mln dzieci świadczenie zostało już przyznane.

Terminy przyznawania świadczeń

Jeżeli wniosek zostanie złożony w okresie od 1 maja br. do 31 maja 2022 r. ustalenie prawa do wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc czerwiec oraz lipiec nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku.

W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca 2022 r., ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc czerwiec, lipiec i sierpień, nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia tego roku.

Jeśli rodzic ubiegający się o świadczenie złoży wniosek na nowy okres po 30 czerwca 2022 r., świadczenie wychowawcze będzie przysługiwał od miesiąca złożenia wniosku.

Składnie wniosków tylko on-line

Wnioski składane są drogą elektroniczną na trzy sposoby – przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Empatia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej lub bankowość elektroniczną.

Świadczenie przysługuje na każde dziecko bez względu na dochody rodziny czy liczbę dzieci w rodzinie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ kh/ mhr/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.04.2022, 19:45
Źródło informacji MRiPS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ