Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Celem wydarzenia jest pomoc ofiarom wojny na Ukrainie poprzez rozwiązania technologiczne, które można wdrożyć łatwo i szybko oraz wykorzystać na szeroką skalę. Hackathon przewiduje dwa dni intensywnej pracy zespołów, którego finałem będzie zaprezentowanie projektów przed jury. Dedykowany jest przede wszystkim młodym talentom realizującym się w obszarze IT, ICT i szeroko rozumianej innowacji.
Umiejętność programowania nie jest konieczna – zapewnia Olgierd Geblewicz marszałek województwa zachodniopomorskiego. – Ochotnicy wydarzenia mogą dzielić się pomysłami, znaleźć nową ścieżkę zawodową, pogłębić zainteresowanie przedsiębiorczością, nowymi technologiami, czy poznać nowe osoby. Dla zwycięskich projektów przewidziane są nagrody pieniężne i rzeczowe”.
Co ważne, uczestnicy nie pozostają sami z wyzwaniami – podczas eventu obecni będą mentorzy, czyli osoby z otoczenia biznesowego, których zadaniem jest wspierać zespoły swoim doświadczeniem i wiedzą z najważniejszych obszarów biznesowych. Program wydarzenia zakłada sesje mentoringowe i konsultacje eksperckie, podczas których pomysłodawcy będą poszerzać wiedzę w takich obszarach jak rozwój pomysłu, analiza rynku i konkurencji oraz tworzenie propozycji wartości dla klientów.
„Na co dzień wspieramy tysiące osób w realizacji ich innowacyjnych pomysłów. Do tej pory zorganizowaliśmy kilkanaście hackathonów dla różnych klientów, rekrutując ponad 1000 kreatywnych i zaangażowanych osób z różnych branż. W czasie wydarzenia uczestnicy opracują rozwiązania wpisujące się w obszary tematyczne i przetestują, czy przyjęte hipotezy biznesowe odpowiadają na rzeczywiste potrzeby odbiorców” – dodaje Michał Misztal, CEO Startup Academy.
Hackathon jest również okazją do networkingu i pozyskania cennych kontaktów biznesowych. W wydarzeniu wezmą udział fundusze Venture Capital, przed którymi pomysłodawcy będą mogli zaprezentować swój projekt i uzyskać feedback bezpośrednio od inwestora.
Na bezpłatny hackathon można zapisać się pod linkiem: http://startupacademy.pl/hackathon-zaprojektuj-przyszlosc/. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu pn. „Pomorze Zachodnie – gdzie biznes łączy się z nauką” ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.
Źródło informacji: Startup Academy
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.06.2022, 13:19 |
Źródło informacji | Startup Academy |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
ABM dofinansuje zwycięzców konkursu na niekomercyjne badania kliniczne PAP
Dofinansowanie o łącznej wartości ponad 278 milionów złotych przyznano 21 projektom, biorącym udział w konkursie na niekomercyjne badania kliniczne i eksperymenty badawcze. Wśród nagrodzonych znalazły się m.in.: badania z zakresu kardiologii, psychiatrii, neurologii. „Badania mają na celu opracowanie nowych strategii terapeutycznych w leczeniu chorób” - informował Ireneusz Staroń, wiceprezes Agencji Badań Medycznych (ABM) ds. finansowania badań.- 15.11.2024, 14:52
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
OSGE i Laurentis przygotują wstępny raport bezpieczeństwa dla reaktorów BWRX-300 - pierwszy taki dokument w UE
Kanadyjska firma Laurentis pomoże spółce Orlen Synthos Green Energy w sporządzeniu wstępnego raportu bezpieczeństwa dla reaktorów BWRX-300. Podpisane 14 listopada porozumienie o współpracy znacząco przybliża perspektywę rozpoczęcia budowy pierwszych SMR-ów w Polsce - jeszcze przed końcem tej dekady.- 15.11.2024, 13:54
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: PAP MediaRoom