Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Podstawą programu jest nadawanie szkółkom certyfikatów poświadczających spełnienie określonych przez federacje kryteriów. Obecnie funkcjonują cztery poziomy certyfikacji, obrazowane różnokolorowymi gwiazdkami: zielonymi, brązowymi, srebrnymi i złotymi. Kryteria oceny szkółki obejmują prawie każdy aspekt jej działania. Oceniane są podstawy prawne jej funkcjonowania, dostępna infrastruktura sportowa i sprzęt treningowy, liczba i rodzaj drużyn prowadzonych przez szkółkę, a także liczba i poziom zatrudnianych trenerów. Polski Związek Piłki Nożnej duże znaczenie przywiązuje do przygotowania i wdrażania określonych programów szkoleniowych opartych na olbrzymiej wiedzy, jaką dysponuje federacja i współpracujący z nim trenerzy.
Zgłoszenie szkółki do programu wymaga założenia konta w elektronicznym systemie, który pozwala PZPN na nadzorowanie wielu aspektów jej funkcjonowania. Rejestrowani są zawodnicy, drużyny prowadzone w danej szkółce oraz umieszczane wydarzenia (treningi, mecze, turnieje, obozy sportowe). W ten sposób związek może na bieżąco śledzić skalę szkolenia, a także rodzaj i jakość prowadzonych działań.
Spełnianie kryteriów określanych dla każdego z czterech poziomów, to nie tylko możliwość porównania poszczególnych organizacji, ale przede wszystkim bardzo konkretna mapa drogowa rozwoju każdej z piłkarskich szkółek. Ich właściciele dostają czytelne wskazówki, jakie obszary i w jaki sposób powinni rozwijać, aby zanotować obiektywny progres swojej działalności.
Funkcjonowanie w systemie to również możliwość korzystania z olbrzymiej bazy wiedzy opracowanej przez szkoleniowców pracujący dla Polskiego Związku Piłki Nożnej, dotyczącej metodologii szkolenia oraz wszelkich innych aspektów pracy z młodzieżą. Są to zarówno materiały, jak i opracowania ogólne poszczególnych zagadnień, ale również konspekty konkretnych treningów i ćwiczeń, które trenerzy mogą wykorzystywać w swojej pracy. Dzięki temu z federacji płynie w dół nieustanny zastrzyk wiedzy.
Program certyfikacji pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Tylko dzięki systemowej, szeroko zakrojonej pracy z młodzieżą mamy szansę w pełni wykorzystywać piłkarski potencjał Polaków. Dzięki tego typu działaniom można liczyć, że chude lata naszej piłki naprawdę mamy już za sobą.
Źródło informacji: PZPN
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 01.09.2022, 09:56 |
Źródło informacji | PZPN |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
„Played, Worn & Torn Auction” od Julien's powraca do miasta muzyki z legendarną aukcją 20-21 listopada 2024 r.
- 19.11.2024, 15:10
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Saudyjska Komisja Filmowa uroczyście zamyka drugą edycję Konferencji Krytyki Filmowej
- 15.11.2024, 09:08
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Business Wire
-
Image
Te nietypowe znaleziska z lumpeksów zaskoczyły wszystkich
Branża tekstylna stoi w obliczu poważnych wyzwań środowiskowych. Szacuje się, że co roku produkuje się 100 miliardów sztuk odzieży, z czego ogromna część nigdy nie trafia do konsumentów lub jest noszona tylko kilka razy [1]. W ten sposób 92 miliony ton ubrań trafia każdego roku na wysypiska, tworząc toksyczne hałdy na pustyniach czy terenach wiejskich, przyczyniając się do rozwoju zjawiska zwanego „fast fashion”. To ilość, która mogłaby wypełnić… 1,5 miliona ciężarówek.- 14.11.2024, 08:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Semcore Sp. z o.o.