Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Funkcjonujący w społeczeństwie mechanizm prędzej czy później musiał również objąć jeden z najciekawszych fenomenów społecznych ostatniej dekady, jakim bezdyskusyjnie jest dynamiczny rozwój szkółek piłkarskich, pojawiających się na mapie Polski niczym grzyby po deszczu. Na szczęście powstała inicjatywa pozwalająca obiektywnie i merytorycznie ocenić podmioty działające w tym jakże ważnym obszarze. Mowa oczywiście o Programie Certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej dla szkółek piłkarskich.
To innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie szkółce piłkarskiej certyfikatu na jednym z czterech poziomów (złotym, srebrnym, brązowym lub zielonym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez nią wielu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączają do elitarnego grona szkółek będących najlepszym miejscem dla dzieci do rozwijania ich piłkarskich umiejętności.
Program certyfikacji ma bardzo ważną rolę do odegrania. Nie tylko dlatego, że wpisuje się we wspomniany wcześniej model funkcjonowania naszego społeczeństwa. Praca z młodzieżą to bardzo specyficzna działalność. Trenerzy pracujący z dziećmi często opierają się na swoim doświadczeniu wypracowanym przez lata pracy w piłce nożnej lub własnej karierze piłkarskiej. Doświadczenie jest nie do zastąpienia, ale musi być również poparte konkretną i usystematyzowaną wiedzą, zgodną ze współczesną metodologią szkolenia właściwą dla określonego wieku piłkarza. Aby móc w pełni wydobyć potencjał drzemiący w młodym zawodniku, trener musi znać jego indywidualne cele i potrzeby. Wszystko to stawia przed trenerami młodzieży bardzo wysokie wymagania. Ich ocenie służy właśnie program certyfikacji.
Jednocześnie program mocno koncentruje się na badaniu i ocenie jakości kadry trenerskiej w naszym kraju. Przeprowadzane w certyfikowanych szkółkach wizyty monitorujące oprócz aspektu oceniającego, mają również niezwykle ważny walor edukacyjny. W ten sposób program nie tylko obiektywnie ocenia obecny poziom poszczególnych szkółek, ale również pozwala na zaplanowanie drogi rozwoju dla własnej organizacji i wprowadzenia jej na kolejne, coraz wyższe poziomy.
Źródło informacji: PZPN
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 01.09.2022, 11:21 |
Źródło informacji | PZPN |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
„Played, Worn & Torn Auction” od Julien's powraca do miasta muzyki z legendarną aukcją 20-21 listopada 2024 r.
- 19.11.2024, 15:10
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Saudyjska Komisja Filmowa uroczyście zamyka drugą edycję Konferencji Krytyki Filmowej
- 15.11.2024, 09:08
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Business Wire
-
Image
Te nietypowe znaleziska z lumpeksów zaskoczyły wszystkich
Branża tekstylna stoi w obliczu poważnych wyzwań środowiskowych. Szacuje się, że co roku produkuje się 100 miliardów sztuk odzieży, z czego ogromna część nigdy nie trafia do konsumentów lub jest noszona tylko kilka razy [1]. W ten sposób 92 miliony ton ubrań trafia każdego roku na wysypiska, tworząc toksyczne hałdy na pustyniach czy terenach wiejskich, przyczyniając się do rozwoju zjawiska zwanego „fast fashion”. To ilość, która mogłaby wypełnić… 1,5 miliona ciężarówek.- 14.11.2024, 08:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Semcore Sp. z o.o.