Pobierz materiał i Publikuj za darmo
To pierwsza konferencja w Polsce na której spotkają się wszyscy dostawcy wielkoskalowego atomu. Podczas całodniowego wydarzenia zostaną zaprezentowane technologie jądrowe oferowane przez EDF, KHNP i Westinghouse, odbędzie się również dyskusja na temat SMR-ów.
Podczas kolejnych sesji dyskusje będą się toczyć wokół zagadnień takich jak łańcuch wartości, local content, budowa infrastruktury wspomagającej, a także bezpieczeństwo, środowisko i system licencji. Nie zabraknie również tematów związanych z budową zaplecza inżynierskiego, pozyskiwaniu kadr i współpracy biznesu z uczelniami.
Udział w konferencji potwierdził wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, minister klimatu i środowiska Anna Moskwa oraz minister Mateusz Berger odpowiedzialny za strategiczną infrastrukturę energetyczną.
Szczegóły na stronie: nuclearconference.pl
Sponsor złoty: ENEA, ARP
Sponsor srebrny: PGE, KHNP, Westinghouse
Sponsor brązowy: PFR, KGHM, GE Hitachi, EDF
Patronat honorowy: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Aktywów Państwowych
Organizatorem konferencji jest Uniwersytet Warszawski oraz Klub Energetyczny.
Idea konferencji jądrowej
Kryzys energetyczny, który w 2022 roku objął swym zasięgiem kolejne kraje pokazuje, jak rynek energii jest niestabilny i podatny na działania zewnętrzne. Uzależnienie poszczególnych krajów od węglowodorów w połączeniu z mało zróżnicowanym miksem energetycznym oraz słabo rozwiniętym rynkiem OZE jest szczególnie bolesne.
Wzrosty cen surowców energetycznych uderzają we wszystkich – począwszy od obywateli, przez biznes po przemysł energochłonny. Wszyscy zastanawiają się w jaki sposób zapewnić tanią energię elektryczną i cieplną. I choć głównym celem jest zabezpieczenie dostaw energii, to kwestia zmniejszenia emisyjności elektroenergetyki nadal pozostaje aktualna.
Polska staje przed olbrzymim wyzwaniem zbudowania nowego systemu elektroenergetycznego. Z jednej strony będą to odnawialne źródła energii (OZE) powiązane za kilka lat z wytwarzaniem zielonego wodoru, ale z drugiej strony potrzebne są stabilne zeroemisyjne źródła pracujące w podstawie systemu. Energetyka węglowa sukcesywnie będzie wygaszana a w jej miejsce powinny powstać bloki jądrowe.
Podczas pierwszej edycji konferencji „Energetyka jądrowa – rozwiązania dla Polski” przedstawione zostaną rozwiązania technologiczne oferowane przez EDF, KHNP i Westinghouse, rozmawiać będziemy na temat łańcucha dostaw, budowy infrastruktury, bezpieczeństwa i systemu licencjonowania.
Dyskusja dotyczyć będzie również rozwiązań SMR, którymi zainteresowane są polskie firmy szukające rozwiązań dostarczających tanią i bezemisyjną energię. Nie zabraknie również rozmów na temat współpracy biznesu ze światem nauki oraz budowy kadr dla energetyki jądrowej w Polsce.
Źródło informacji: Klub Energetyczny, Wydział Zarządzania UW
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 21.09.2022, 09:21 |
Źródło informacji | Klub Energetyczny, Wydział Zarządzania UW |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE
-
Dubai Future Forum 2024: A Vision of Tomorrow, from Brain Chips to Climate Solutions
- 21.11.2024, 12:57
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: APA-OTS
-
Image
GPB: chcemy, aby to polskie firmy napędzały morską transformację energetyczną PAP
„Dążymy do roli dostawcy kategorii Tier-1 w projektach morskiej energetyki wiatrowej, ale ambicje mamy znacznie większe. Wspólnie z ARP chcemy wspomóc odbudowę polskiego przemysłu na Pomorzu i uczynić z Gdańska, Gdyni i Szczecina przemysłowy hub dla projektów MEW. Grupa Przemysłowa Baltic ma tu do odegrania istotną rolę” - mówił Adam Kowalski, prezes zarządu Grupy Przemysłowej Baltic (GPB), podczas konferencji Offshore Wind Poland.- 21.11.2024, 10:31
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom